• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 2018 Görüntülenme

Yaban Sümbülü (Kedi Nanesi)

yaban-sumbulu-kedi-nanesi5097-s

Stres alıcı yabani bitki Yaban Sümbülü (Kedi Nanesi). İngiltere\’ye özgü bu bitkinin tüylü bir gövdesi, tüylü gri yeşil yaprakları vardır ve kırmızı benekli beyaz çiçekler açar.

Asit Giderici: Yaban sümbülü sadece kediler için değildir. Mide rahatsızlıkları ve reflü için doğal bir antiasittir.
Uyuşturucu ve Nikotin Bağımlılığı: Yaban sümbülü çayı, uyuşturucu ve nikotin bağımlılığından kaynaklanan içsel sancıları ve stresi azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca uzun süre reçeteli ilaç kullanımından sonra vücut sisteminizi rahatlatmada kullanabilirsiniz.
PMS (Adet Öncesi Sendromu):  Yaban sümbülü çayı, kramplara ve adet öncesi gerginliğe iyi gelmektedir. Adet öncesi sendromda kullanılan eski bir yöntem de yaban sümbülü banyosudur. Adet gecikmelerini hızlandırmaya yardımcıdır.
Tamamen Stres Alıcı: Yaban sümbülü baştan ayağa bir rahatlama için muhteşem bir çaydır. Sinirlerinizi gevşetir ve rahatlatır. İçsel stresi, endişeyi alır; içsel spazmları durdurur, sindirim bozukluklarını azaltır, hazımsızlık, mide yanması ve gazla mücadele eder.
Uykuya Yardımcı: Yaban sümbülü çayı daha dinlendirici bir uyku için ideal bir yoldur.
Özellikleri: Kepek önleyici
Yararlı Kısımları: Çiçekler ve Yapraklar
Özellikleri: A,B,C Vitaminleri, Kalsiyum, Demir, Manganez, Fosfor, Potasyum, Selenyum, Sodyum, Silisyum
Etkileri: Kanama durdurucu,hafif antibiyotik,yatıştırıcı,mideye yardımcı,antispazmodik,rahatlatıcı,gaz giderici,adet hızlandırıcı.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar