• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 827 Görüntülenme

2013-PMYO Sınava Giriş yerleri belli oldu

Polis adaylarının büyük bir heyecanla beklediği 2013-PMYO (Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Ögrenci Adaylığı) Sınava Giriş yerleri belli oldu. Aşağıdaki bağlantıdan Sınav giriş belgelerine ulaşabilirsiniz.

2013 PMYO Sınav Giriş Belgeleri için BURADANtıklayın.

Konuyla ilgili ÖSYM DUYURUSU:

2013-PMYO, 30 Haziran 2013’de yapılacaktır. Sınava başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı.Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini TC Kimlik No ve aday şifreleri ile birlikte ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecekler. Belgenin üstünde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü alırken belge üzerinde fotoğraf olmasına dikkat etmelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli veya siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret  bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür biçimde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.  Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur.Belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday mazereti her ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.Nüfus cüzdanı, nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeni ile sınavda mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekir.

 

 

2013 – 2014 eğitim-öğretim döneminde Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adaylığı başvurularında, ÖSYM tarafından yapılan 2013 YGS puan türlerinden (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 ) en az (250,000) ve üzeri puan alanlar  PMYO Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımaları halinde 2013 yılı PMYO öğrenci alımlarına başvurabileceklerdir.

Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit ve Görev Malulü eş ve çocuklarından ise 2013 YGS puan türlerinden (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 ) en az (140,000) ve üzeri puan alanlar PMYO Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımaları halinde 2013 yılı PMYO öğrenci alımlarına başvurabileceklerdir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar