• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 713 Görüntülenme

2013 Üniversite Tercih Fuarı başlıyor

Üniversite tercih fuarı 2013 başlıyor. Geçen yıl üniversite adaylarının yoğun ilgisi ile karşılanan “2013 Üniversite Tercih Fuarı” bu dönem 20-23 Temmuz günleri arasında kapılarını tekrar İstanbul Kongre Merkezi’nde açıyor.
Birçok televizyon ve radyo kanalı sponsorluğunda, Milli Eğitim Müdürlüğü, Vakıf Üniversiteleri Birliği,  İstanbul Büyükşehir Şişli Belediyesi ve Vakıf Meslek Yüksekokulları Birliği’ninde  katılımı ile oluşturulan “Ünitercih 2013”  Türkiye’de bulunan  birçok Vakıf ve Devlet üniversiteleri ile Meslek Yüksek Okullarına, Yabancı Okullara, Yurt dışı Danışmanlık firmalarına ve yurtlara ev sahipliği yapacak.

Geçtiğimiz yıl Üniversite Tercih Fuarı, üniversite Öğrenci adaylarına, LYS’den sonra yapacakları doğru tercihlerin çözümünde  hizmet sağlaması açısından büyük bir ilgi gördü. Çünkü öğrencilerin günlerce  kampüsleri tek tek ziyaret etmelerine ve internette defalarca güncel bilgileri araştırmaya gerek kalmıyor.

2. Üniversite Tercih Fuarı,  açıkta kalma endişe ile hareket ederek istemediği bir bölümü seçmek zorunda kalan  adayların “Doğru üniversite, Doğru bölüm” anlayışıyla gerçekleştiriliyor. Fuarın devam ettiği sürede birçok üniversitenin “Tercih Robotu” devreye girecek. Akademisyenlerle birlikte Rehber hocalar, kurulacak tercih masalarında tek tek öğrencilerin tercihlerini hatasız yapmalarını sağlayacak. Ünitercih 2013’de Üniversiteler, Meslek Yüksekokullarının yanı sıra bu sne tüm dünyada adını duyuran uluslararası yabancı üniversiteler ile temsilcileri de yerlerini alacak. Amerika gibi birçok ülkeden önemli üniversiteler etkinliğe katkı sağlayacak. Ayrıca Fuar süresince değerli akademisyenlerce verilecek olan seminerler, öğrencilerin akıllarına takılan tüm soru işaretlerini silecek. Meslek seçimi, Doğru tercih, geleceğin yeni meslekleri, sınav kaygıları ile baş edebilme, yurt dışında eğitim koşulları ve ücretleri gibi bir çok konuda saat 11:00 den 18:00’e kadar dört gün boyunca seminerler düzenlenecek. Ayrıca Öğrencilerin kabiliyetlerine göre eğitim tespiti ve sektörün ihtiyacına göre bireyin başarılı ve mutlu olması konusunda yapılacak seminerde her öğrenciye ücretsiz olarak stratejik yetenek ve mesleki gelişim testi hediye edilecek.

4 gün sürecek ”UNITERCİH 2013” Üniversite Tercih Fuarı, hergün saat 10.00 ila 19.00 arasında ziyaretçilere açık olacak. Bu arada Fuar ücretsizdir.Ulaşım servis araçları ile Mecidiyeköy ve Beşiktaş’tan; Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’ne ücretsiz düzenli yapılacak ring seferleri ile sağlanacaktır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar