• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 899 Görüntülenme

2014 Ev dekorasyonu trendleri

Evinizi baştan aşağı dekore etmek istiyorsanız önce 2014 ev dekorasyon trendlerinde neler olduğuna bir göz atmaya ne dersiniz? Doğallığın yanı sıra sürdürülebilirlik bu senenin ana eksenini oluşturmakta. Bu sene evler hem çok cici hem de çok şirin olacak. İşte sizler için derlediğimiz 2014 dekorasyon yorumları..

Son dönemlerde iyice artan etnik desenlere ilgi bu yıl da kendisini gösterecek. Artık Hint işi ahşap objeler yerini ipek ikat yastıklara ve kadife örtülere bırakacak.

Her zaman bir klasik olan siyah beyaz uyumu, bu defa grafik desenlerde kendini gösteriyor. Tüm zamanların en kontrast ikilisi, göz alıcı desenlerle evinize konuk olacak!
Son yıllarda önem kazanan geometrik formlar, çizgiler, gelecek yılla birlikte yumuşayarak yerini organik formlara ve hatta çiçekli desenlere bırakıyor.

Renkler konusunda cesur davranma trendi 2014\’te de devam ediyor. Başka renklerle kolayca kombine edilebilecek parlak renkler öne çıkıyor. Pembenin her tonuyla bu yıla damgasını vuracağı söylense de çok daha geniş bir kullanım alanı ve çok farklı versiyonları (geçtiğimiz yıl çok kullanılan sıcak safran sarısı ve soğuk neon sarısı gibi) olan sarının yerini alabileceği henüz belirsiz…

Bu kış ekose, battaniyeden duvar kağıdına, halıdan porselen tabaklara kadar her yerde karşımıza çıkacak. Sıcak bir etki için mutfakta bir duvarı kırmızı ekose duvar kâğıdıyla kaplayabilirsiniz.

Beyaz eşyadan elektrik düğmelerine kadar her şey şeker kazanına düşmüş gibi! Pastel tonlarındaki rengârenk aksesuvar ve eşyaların dayanılmaz cazibesine kapılacaksınız.

Modern evlere pop etkisi kazandıracak pembenin hemen tüm tonları, evlere baharı getirecek. Pembeyi genç odası ya da pop-retro etkisindeki bir evde kullanmak zorunda değilsiniz. Evinize uyacak tondaki pembeyi bulup evinize adapte etmekte hiç zorlanmayacaksınız.

Kuş tüyleri, evinde görkemli ama bir o kadar da sade ve masum bir tarz yaratmak isteyenlerin imdadına koşuyor. Tüy kadar hafif lamba, çerçeve ve duvar süsleri evinize, çabasız bir şıklık ve zahmetsiz bir gösteriş sağlayacak.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar