• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 956 Görüntülenme

2014 gelinliklerinde dantel modası

Bu yılın moda gelinlik trendleri arasında sade ama bir okadar modern tasarımlar bulunuyor. Son dönemlerde nostaljiye olan ilginin artması ile birlikte gelinlik modellerinde modern tasarımlar, klasik çizgiler ile birleştirildi. 2014 yılının moda gelinlik modelleri arasında hem sade hem modern, hem de farklı tarzlarda birçok gelinliğin yer aldığını söyleyen  2014 gelinlik Tasarımcıları, sezonda hangi modellerin ön plana çıkacağını da anlattı.

Bu sene, vintage gelinliklere olan ilgi de tasarımlara nostaljik bir ilham getirmekte. Daha önceki yıllarda çok kullanılan straplez gelinliklerin yanında kol ve omuz detaylarında özellikle dantellerin kullanıldığı gelinliklere ağırlık veriliyor. Dantel askılar ve kollarla süslenen gelinlikler, gelin adaylarını daha bir zarif gösterirken aynı zamanda da gelinliğe nostalji havasını da katmakta.

2014\’de Dantel ve tül ağırlıklı modeller dikkat çekiyor. Yaz modası arasında dikkat çeken bir başka ayrıntı da özellikle tül kullanımının yoğun olması. Gelinlerin kendilerini bir prenses gibi hissetmesini sağlamak amacıyla tül ağırlıklı kumaşlar kullanılıyor. Her zevk ve tarza uygun kabarık etekli, balık gibi modeller , prenses tarzı yeni sezonda da tasarımlar arasında yerini almış durumda. Ama 2014 yaz sezonunda en fazla dantel ve tül ağırlıklı modeller dikkatleri çekmekte. Aynı zamanda sırt dekolteleri de yine ön planda. Yeni modellerde dantel, sırt detaylarında da kullanılıyor. Böylelikle sırtı açık gelinlikler dantelle birleştiğinde geline çok daha zarif ve özel bir hava katıyor. Son yıllarda gelinlerde eskiye dönüş, nostaljiye ilgi daha fazla, omuzu açık, straplez gelinlikler yerine kol ve omuzda danteli daha çok tercih ediliyor.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar