• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1248 Görüntülenme

2016 sömestr tatili ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor

2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk zili çalmak üzere. Aslında yaşanan gelişmeler olmasaydı 14 Eylül 2015 Pazartesi günü okullar açılmış ve öğrenciler ilk bir haftayı geride bırakmış olacaklardı. Ancak turizmcilerin talebi ve yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle okulların 28 Eylül’de açılmasına karar verildi.

28 Eylül‘de açılan okulların kapanış tarihi de doğal olarak gecikiyor. Okullar yaz tatiline 17 Haziran 2016 Cuma günü girecek. Yani bir hafta kadar gecikmeli.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının beşinci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime uyum programları da okulların açıldığı ilk hafta içinde eğitim öğretim süreci ile birlikte gerçekleştirilecektir.

Bu durumda sömestr tatili ne olacak?

Eğitim öğretim yılının ilk yarısı 22 Ocak 2016 Cuma günü sona erecek. Öğrenci ve öğretmenler 8 Şubat 2016 tekrar ders başı yapacaklar.

Okullarda eğitim öğretimin sona ereceği tarih ise 17 Haziran 2016 Cuma. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi gecikmeli başlayan eğitim öğretim yılı yine gecikmeli olarak 17 Haziran tarihinde kapanacak.

21-22 ve 23 Eylül 2015 tarihlerinde yapılamayacak dersler için yıl içinde yoğunlaştırılmış telâfi programı uygulanacaktır. Ayrıca Öğretmenlerin her eğitim öğretim döneminin başlangıcında aldığı eğitim öğretime hazırlık ödeneğine ilişkin takvimde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Söz konusu ödenek bayram öncesi öğretmenlere ödenecektir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar