• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1332 Görüntülenme

6 Ekim Salı Günü İstanbul’da Okullar Tatil mi?

Okullar henüz geçtiğimiz Pazartesi günü açılmış olsa da öğrenciler yakın zamanda bir tatil olup olmadığını elbette ki merak ediyorlar. 6 Ekim de merak edilen tarihlerden bir tanesi.  6 Ekim İstanbul’un kurtuluş yıldönümü olduğu için okulların tatil edilip edilmeyeceği merak ediliyor.

5 Mayıs 2012 tarihli resmi gazetede yayımlanan Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliğinde şu satırlar yer almaktadır:

Mahalli kurtuluş günleri, Atatürk günleri ve diğer tarihi günlerin kutlama faaliyetleri; Başkentte Ankara Valiliği, Başkent dışında valilikler ve kaymakamlıklarca oluşturulacak kutlama komiteleri tarafından belirlenir. Programda, günün anlam ve önemine uygun olarak yapılacak bilimsel toplantı, konferans, sergi, yarışma, tiyatro, halk oyunları, gösteriler ve konser gibi faaliyetler yer alır. Programda tören geçişi ve tebrikata yer verilmez.

Buna göre tatil olup olmayacağına Mülki idare amirleri karar verecektir.

Bu bilgilerin ardından konunun örenciler tarafından merak edilen bölümüne gelecek olursak;

İstanbul’da yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil olmayacak. Okullarda törenler yapılacak ancak eğitim öğretime devam edilecek.

Konuya ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açılamada şöyle denildi:

“6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu ile ilgili olarak; okullarımızın tatil olup olmadığı hakkında tereddüde düşüldüğü görüldü. 6 Ekim İstanbul’un kurtuluşu ile ilgili planlanan törenler icra edilmekle birlikte aynı gün tüm okullarımız eğitim öğretime devam edecek.”

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar