• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1408 Görüntülenme

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Ne Zaman Vizyona Girecek?

Susanne Collins’in dünyaca ünlü kitabı Açlık Oyunları’nın üçüncüsü olan “Alaycı Kuş” 21 Kasım’da vizyona giriyor.

Açlık oyunları serisinin son kitabı olan Alaycı Kuş’un 1. bölümü 21 Kasım’da sinemaseverlerle buluşacak. Başrollerde;  Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson ve Julianne Moore gibi ünlü isimlerin yer aldığı filmin senaristi Peter Craig.

Filmin ilk iki bölümünü izlemeyenler için kısaca filmden bahsedelim. Gelecekte kıyamet sonrası Amerika’da kurulan Panem’de yaşayan Katniss Everdeen’in gözüyle olaylar anlatılmaktadır. 12 mıntıkadan oluşan Panem’de her sene düzenlenen açlık oyunlarına o sene Katniss katılacaktır. 12-18 yaş arası bir kız ve bir erkeğine katılacağı yarışlarda hayatta kalan kazanacaktır.

24 kişinin katıldığı açlık oyunlarında son ikiye Katniss ve aynı mıntıkadan olan Peeta kalır. İkisinden birisinin ölmesi gerekmektedir. Ancak akıllıca davranan ikili birbirlerine aşık olduklarını ve ya birlikte kurtulmaları gerektiğini ya da birlikte öleceklerini söyleyerek Panem’i tehdit ederler. Panem mıntıkaların tepkisinden korktuğu için ikisininde yarışı kazandığını açıklar.

Serinin ikinci kitabında ise Panem Katniss’ı ortadan kaldırmaya kararlıdır. Bu nedenle 75. yıla özel olarak yeni bir uygulama getirilir ve o güne kadar birinci olan mıntıka liderleri tekrar AÇLIK OYUNLARI’na davet edilir. Ancak bu kez işler farklı olacaktır. Peeta ile bir anlaşmaya varan gizli güçler Katniss’ı bir şekilde oyun alanından kaçırırlar. Katniss baygın halde kurtulduktan sonra Peeta’nın yanında olmadığını anlar ve çılgına döner. Bundan sonra amaç Peeta’yı kurtarmak ve Panem’i yıkmaktır.

Evet serinin ilk iki kitabında işlenen konular bu şekilde özetlenebilir. Serinin son kitabı Alaycı Kuş’ta ise Peeta’yı kurtarma çabaları anlatılacaktır. Tabi bir de mutanta dönüşmüş Peeta’yı ikna etme çabası vardır.

Serinin son filminin iki bölüm halinde çekilip yayınlanacak olması izleyicileri hayal kırıklığına uğratsa da kitabı okuyanların ortak görüşü tamamen beklemeye değer!!!

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar