• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 581 Görüntülenme

Ağrıları Dindiren Teknoloji

Ağrıları Dindiren Teknoloji

Ağrıları Dindiren Teknoloji

Günlük yaşantınızda hareketlerinizi kısıtlayan ve bazen sebebi dahi teşhis edilemeyen kronik ağrıları dindirecek ilk ağrı kesici giyilebilir bir cihaz Quell, tıbbi cihazlar üreten teknoloji firması NeuroMetrix tarafından geliştirildi. Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanan cihazın tasarlanmasındaki amaç, hastaların ağrılarını dindirmek için kimyasal içerikli ağrı kesiciler almasının önüne geçmek. Esnek bir yapısı olan ve diz altına bacağı saracak şekilde takılan cihaz, deri altı elektriksel sinir uyarımı adı verilen tedavi tekniğini kullanarak deriye doğrudan temas eden elektrotlarla duyu sinirlerini uyarıyor.

Ağrıları Dindiren Teknoloji

Uyarı sonucunda omurgadan doğal morfin etkisi gösteren endojen opioidler (vücutta morfin etkisi gösteren kimyasal maddeler) salgılanıyor ve bu salgı ağrı sinyallerini keserek hastanın büyük ölçüde rahatlamasını sağlıyor. iOS ve Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarla Bluetooth 4.0 teknolojisi üzerinden bağlantı kuran uygulaması ile cihazın şarj durumu kontrol edilebildiği gibi ağrı eşiği birbirinden farklı olan kullanıcılar için cihazın göndereceği uyarı seviyesi de ayarlanabiliyor.
Ağrıları Dindiren TeknolojiOtururken, yürürken, koşarken, spor yaparken veya uyurken, gece ve gündüz her şartta kullanıma uygun olan akıllı cihazın insan vücudundaki etkisi üzerine yapılan bir araştırmaya göre, kullanıcıların %81’i kronik ağrılarında iyileşme olduğunu belirtirken %67’si de ağrı kesici kullanımlarında azalma olduğunu söylüyor. Quell, 249 dolara satılıyor. Esnek bir yapıya sahip olan ve diz altına bacağı saracak şekilde takılan cihaz, deri altı elektriksel sinir uyarımı ismi verilen tedavi tekniğini kullanarak deriye doğrudan temas eden elektrotlarla duyu sinirlerini uyarıyor.

https://www.quellrelief.com/

 

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar