• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 804 Görüntülenme

Aile hekiminden randevu dönemi başlıyor

Temmuz ayı ile birlikte Aile hekiminden de randevu alma dönemi başlayacak. Buna göre Hastane Randevu sistemi 1 Temmuz’dan itibaren bütün aile hekimleri için de geçerli hale gelecek. Geçen yıldan beri Türkiye çapında 804 hastane ve 29 bine yakın hekimle, bu randevı uygulamasının başarı ile yürütüldüğü belirtilerek, Hastaneler için kullanılan uygulamanın,1 Temmuz’da tüm aile hekimleri için de geçerli olacağı ifade edildi .Ayrıca vatandaşların, bu tarihten itibaren aile hekimlerinden randevularını telefonla “Alo 182 Çağrı Merkezi”, internet ortamında “www.hastanerandevu.gov.tr” adresi ve mobil cihazlarla ise “Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması” ile alabileceği belirtildi. Ayrıca bu uygulamayla, özellikle sabah saatlerindeki yığılmaların önüne geçilmesi hedefleniyor.Muayenelerin gün içinde dengeli bir dağıtılma biçiminde olacak. Böylece vatandaşlar aile sağlığı merkezlerinde sıra bekleyerek zaman harcamayacak, daha sakin ve huzurlu ortamda sağlık hizmeti alabilecekler.Aynı zamanda aile hekimleri de poliklinik ve poliklinik dışı hizmetlerini etkili planlayarak sunacaklar.Uygulama, sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırırken, verim ve kalitesini de önemli oranda artıracak.

Bakanlığın, bir süre önce tüm aile hekimlerine Hastane Randevu Merkezi Uygulaması üzerinden hastaları için uzman hekim randevusu oluşturabilme imkanı sağladığı hatırlatılan açıklamada, aile hekimlerinin, kullandıkları sistemden istedikleri hastane ve branş hekiminden hastalarına randevu aldığı belirtildi.

Aile hekiminin randevu alarak hastasını uzman hekime yönlendirmesinin, vatandaşın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırdığına işaret edilen açıklamada, bu durumun aile hekimine de hastasının tetkik ve tedavisini takip olanağı sağladığı vurgulandı.Açıklamada, ayrıca Hastane Randevu Merkezi uygulamasının sağladığı bir diğer faydanın da sistem üzerinden elde edilen istatistiki verilerle, sağlık kuruluşları ve Bakanlığın kaynaklarının daha etkin kullanılması olduğuna dikkat çekildi.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar