• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 820 Görüntülenme

Akıllı Telefon Pazarının Lideri Samsung!

İstatistik konusunda çok başarılı olan IDC, akıllı telefon dünyasındaki markaların pazar paylarını sunduğu bir liste hazırladı. 2013 yılı için hazırlanan bu liste geçtiğimiz yıldan çok da farklı değil. Sonuçlar 2013 yılının ilk 3 çeyreği için yayınlandı. Bu sonuçlara göre listenin başında yer alan isim Samsung oldu.  Samsung\’un yakalamış olduğu istikrarlı çıkış 2013 yılında da hız kesmeden devam ediyor. Listenin 2. sırasında ise Apple yer alıyor.

En iyi çıkışını 2013 yılında gerçekleştiren akıllı telefon pazarı yıllık %38.8 gibi yüksek oranda bir büyüme hızına ulaşmış durumda. Tahminlere göre dünyaca ünlü akıllı telefon üreticileri 258.4 milyon telefon nakliyesi gerçekleştirmiş. Bunların içerisinde Samsung, 81.2 milyon nakliye gerçekleştirerek pazardaki payını %31.4\’e yükseltti.

Geçtiğimiz haftalarda dünyanın en değerli şirketi seçilen Apple, 33.8 milyon nakliye gerçekleştirmiş, pazar payı ise %13.1. Apple, Steve Jobs\’ın ardından kısa bir sendeleme yaşamış olsa da toparlanmayı başardı. Fakat yine de pazardaki payının azalmasının önüne geçemedi.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar