• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 795 Görüntülenme

Akıllı Telefonunuzun Pil Süresini Arttırın!

Akıllı telefonları gün içerisinde oldukça aktif bir şekilde kullandığımız büyük bir gerçek. Fakat akıllı telefonların en büyük sorunlarının başında yetersiz pil ömrü geliyor. Bazı işlemler uygulayarak telefonunuzun bataryasının daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzda açık olan GPS ve Veri dolaşımı gibi özellikleri kapatın. Sonra Ayarlar bölümüne girerek eğer açıksa Bluetooth ve Wi-Fi özelliklerini de kapatın. Akıllı telefonlarda bataryayı en çok bitiren ekranlardır. Bu nedenle telefonunuzun ekran parlaklığını ne kadar düşük seviyede tutarsanız pil ömrü o kadar artacaktır.

Telefonu sürekli titreşimde tutmak telefonunuzun pilini daha çok harcar. Arka planda çalışan uygulamalar şarjın hızlı bitmesine sebep olduğu için kullanılmayan uygulamaları kapatmanızda yarar var.

Şarjınız bitmek üzereyken telefonunuzu uçak moduna almanız tüm sinyalleri keseceği için telefonunuzun bataryası bir süre daha dayanacaktır. Böylece acil durumlar için şarjınız kalacaktır.

Facebook, Twitter, e-mail gibi uygulamalardan sürekli olarak gelen bildirimler batarya süresini azaltıyor. Bu nedenle şarjınız azaldığında bildirimleri kapatmak pil süresini uzatacaktır.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar