• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1049 Görüntülenme

Akmayan yaz makyajı için ipuçları

Makyaj her ne kadar sizi alımlı gösterse de bu nemli havalarda giderek daha da zor dayanıyor ve sürekli olarak yenilemenizi gerektirmektedir.Özellikle sıcaklarda vücudun çok daha fazla sıvı atmak için terlediği, ayrıca makyaja tepki gösterdiği bilinmektedir.Dolayısıyla da yazın makyajın akmaması için ne yapılmalı sorusu akıllarda önem kazanır.Bayanların en büyük problemlerinden biride sıcak yaz günlerinde makyajlarını diledikleri gibi koruyamamasıdır.

Makyaj uygularken en çok unutulan ve önem verilmeyen detaylar arasında bazdır. Makyaj bazları hem kapatıcınızı hem de diğer makyaj malzemelerini cildinizde daha pürüzsüz ve sorunsuz bir şekilde kalmasını sağlar.Böylece çok sıcak havalarda özellikle yağsız olan bazların tercih edilerek cildinizin hem hava alması hem makyajdan rahatsız olmaması sağlanmalıdır. Bazlar makyajı cildinizde tutarlar ve bu etkiyi çok daha uzun dönemli bir koruma için kullanabilirsiniz.

Yazın gözlerinize  uyguladığınız farların ve kalemlerin  bir baş belası haline geldiğini düşünüyorsunuzdur. Emin olun neredeyse bütün kadınlar dağılan ve bozulan bu ürünlerden şikayetçidir. Ama çok azı krem olarak kullanılan sıvı far ya da kalemleri denemiştir. Diğer kuru olan ürünlere göre çok daha homojen bir şekilde dağılan bu ürünleri tercih etmeyi ve kozmetik dükkanınızda soruşturmayı aklınızdan çıkarmayın. Aynı biçimde allıklar için de geçerlidir ve yazın toz yerine sıvı allıklara geçiş yapmayı unutmayın.
Kirpiklerinizi daha güzel gösterebilmek için maskara kullandığınızda yazın maskaraların hemen bozulması ve terden, sıvılardan ve nemden etkilenmeleri moralinizi bozuyor. İşte bu nedenle yaz dönemi geldiğinde kışın kullandığınız maskaraları bir kenara bırakın ve tamamen suya dayanıklı olarak üretilen özel bileşimli maskaraları tercih edin.Ayrıca sıcaklarda biraz da nemden dolayı makyajınızdaki parlamalar artacaktır. Sürekli güneşe maruz kalacağınız dikkate alındığında bu parlamaları engellemek zor bir iş olabilir. İşte pudralar tam da bunun için hazırlanıyor, parlamalara karşı onlardan faydalanmayı kesinlikle unutmamalısınız.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar