• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1062 Görüntülenme

Akne ve sivilcelerden nasıl kurtulurum

Sivilceler hayatın her döneminde sorun olmayı başarıyorlar ne yazık ki. Sivilce ve akne sorunundan şikayetçiyseniz ve bunlardan kurtulmanın bir yolunu arıyorsanız doğru yerdesiniz. Evde hazırlayabileceğiniz bazı yöntemler sayesinde sivilce ve aknelerden kurtulabilirsiniz. Buyrun bu yöntemlere birlikte göz atalım…

Aspirin

Akne problemlerinde kullanılan en güçlü etken madde salistik asittir. Ecza dolabınızda konsantre salistik asit bulunduğunu biliyor musunuz? Salistik asit içeren aspirinlerden birkaç tanesini birkaç damla suda eritin ve hamur haline getirin. Sonra yüzünüze yayın ve kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi 5-15 dakika yüzünüzde bekletebileceğiniz gibi bir kulak çubuğu kullanarak yalnızca sorunlu bölgeye de uygulayabilirsiniz.

Tatlı Patates

Beta karoten, A ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan tatlı patates akne konusunda oldukça etkili bir besin. İçerdiği vitaminler sayesinde sebum üretmesi için cildi destekliyor. Sebum cildi bakterilerden ve akneye neden olabilecek orgaizmalardan koruyor. Tatlı patatesi rendeleyin veya ince dilimler haline getirerel yüzünüzün sivilceli bölgelerinde 5-10 dakika bekletin.

Elmalı Turta Peeling’i

Elmalı turta peeling’i sayesinde akneye neden olan ölü derilerden kurtulabilirsiniz. ir kap organik elma püresi, iki yemek kaşığı yeşil çay yaprağı, üç yemek kaşığı esmer şeker ve iki yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Elde ettiğiniz hafif ve ince yapılı maskeyi temiz, ıslak yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve ılık suyla durulayın.

Sivilceler cildinizde iz kalmasına sebep olabilir. Bu sebeple ağrılı sivilcelerle uğraşmayın ve akneleriniz bu tedavilere yanıt vermezse mutlaka bir dermatologa başvurun.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar