• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1075 Görüntülenme

Alphabet nedir?

Özellikle Türkiye’de internet denince akla ilk gelen isimdir Google. Neyi merak etsek ona sorar öğreniriz bu nedenle de Google amca sıfatıyla evlerimizin içine kadar girmiştir.

Alphabet Google’ın yeni çatı şirketi. Bundan sonra Google’ın hizmet verdiği tüm servisler Alphabet çatısı altında toplanıyor. Yani Alphabet bir çok şirketin bir araya geldiği yapının genel ismi. Bu çatı altında Google, Google X, Google Capital, Google Fiber, Calico, Nest, Google Ventures gibi şirketler biraraya geliyor. Ancak hepsinin yine ayrı bir CEO’su olacak ve kendi içlerinde bağımsız çalışacaklar.

Bu demek oluyor ki internet devi Google’dan daha büyük Alphabet var. Böyle bir yapılanmanın amacı aslında daha verimli bir yönetim ve herkesin kendi alanıyla ilgilenmesini sağlamak.

Bu arada Google’ın CEO koltuğuna oturacak ismin daha önce Android bölümünün başkanı olan Sundar Pichai olacağını söylemeden geçmeyelim.

Bugüne kadar Google’ın tüm servisleri için Google deyip geçiyorduk ancak bundan sonra durum hiç de böyle olmayacak. Artık Alphanet var. Alphanet adı altında toplanan 7 şirket şunlar…

Google-Alphabet

  1. Google
  2. Google Fiber
  3. Google ventures
  4. Google X
  5. Google Capital
  6. Calico
  7. Nest

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar