• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 797 Görüntülenme

Android L Özellikleri

Merakla beklenen yeni Android sürümü Android L Google I/O etkinliğinde tanıtıldı. Google artık geleneksel hale gelen tatlı isimlerinden uzaklaşmış görünse de henüz bir önizleme sürümü olan Android L’nin resmi güncellemesi duyurulduğunda ismi Lollipop olabilir.

 

Android L’nin özelliklerine göz atacak olursak ilk gelişme tasarımda ortaya çıkıyor. Daha renkli temaların sunulduğu yeni arayüzün ismi Material Design. Animasyonlarla dikkat çeken bir görünüme sahip olan arayüzde daha pürüzsüz geçişler sağlanıyor. Android L ile 64-bit desteği sisteme dahil edildi. Bu sayede performans artışı ve iyi bir bellek kullanımı sağlanacak.

 

ART sanal motoru ile uygulamaların daha hızlı çalışması sağlanacak. Google Android 4.4 KitKat sürümünde ART sanal motora yer vermişti.

 

Dikkat çeken bir diğer yenilik ise Project Volta! Google bununla Android’in aşırı pil tüketim sorununu büyük oranda çözüyor. Pil tasarruf modu ile CPU’nun çalışma işlevi kontrol altına alınabiliyor.

 

Google Android’in bu sürümünde güvenlik iyileştirmelerine de yer vermiş. Bu sürümde bildirimler tarafında da bazı gelişmeler var. Bazı bildirimler ana ekran veya kilit ekran üzerinde görüntülenebilecek.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar