• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1528 Görüntülenme

Android Lollipop 5.0 güncellemesi Yayınlandı

Merakla beklenen android lollipop güncellemesi 3 Kasım tarihinde yayınlandı ve ilk olarak Nexus serisi tabletler için güncelleme imkanı sağlandı. Peki Galaxy S4 için bu güncelleme ne zaman gelecek?

2013 yılında duyurulan Galaxy S4 için android 5.0 Lollipop güncellemesinin 2015 yılı başlarında yayımlanması bekleniyor. Bu güncelleme ile gelecek olan yeniliklere bir göz atacak olursak;

Tamamen yenilenen arayüzü ile hem sade hemde renkli bir tasarıma sahip.

Pil ömrünü arttıran Project Volta özelliği bulunuyor

Telefon, tablet, laptop, televizyon gibi tüm ekranlarda androidi bir araya getirdiği yeni bir konsept

Yeni bir bildirim tasarımı. Önemli bildirimler gösterilirken, önemsiz olarak belirlenen bildirimler gizleniyor. Bildirimleri okumak ise kilik ekranında bile oldukça kolay ve hızlı.

işletim sistemine ART ile 64 Bit desteği getiriyor.  Nexus 9, Desire 820, Desire 510 gibi 64-bitlik işlemci taşıyan bütün cihazlarda bu destek sayesinde belirgin bir performans artışı gerçekleşecek. Diğer cihazlar alacakları güncelleme ile bu özellikten faydalanabilecek.

Yeni bir özellik son uygulamalar menüsü olarak karşımıza çıkıyor. Yani sartık sadece uygulamalar değil son kullanılan Chrome sekmeleri de sıralanmış biçimde karşımıza çıkacak.

Bluetooth özelliği olan bir akıllı saate sahipseniz o zaman akıllı telefonunuzun kilit ekranını akıllı saatiniz ile açabileceksiniz.

android 5.0 Lollipop ile veri hafızasını komple şifreli hale getirebilirsiniz. Hassas verilerinizi hırsızlığa karşı korumanız için bu özelliği etkin hale getirmeniz gerekecek böylece sadece ekran kodları girlerek cihazın kilidini açabileceksiniz.

Android tarihinin en büyük güncellemesi olarak gösterilen 5.0 Lollipop daha sofistike ve ilk bakışta insana güven veren hızlı bir sistem olarak görülüyor.

Evet Android 5.0 Lollipop güncellemesi ile akıllı cihazlarınıza gelecek özelliklerden bazıları bunlar. Tahminen Şubat ayında androide gelmesi beklenen bu özelliklerden sonra kim bilir belki de değiştirmeyi düşündüğünüz telefonunuzu bir müddet daha kullanmak isteyebilirsiniz.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar