• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 982 Görüntülenme

Apple iPad Mini satışlarını durdurdu

Apple iPad Mini modelini 2012 yılının Ekim ayında tanıtmıştı. 7.9-inç ekranlı iPad Mini güncel iOS sürümü ve uygun fiyatı sayesinde birçok kullanıcının dikkatini çekmişti.

Şimdilerde yeni nesil iPad’lerin ilham kaynağı olan iPad Mini için yolun sonu geldi. Apple iPad Mini satışlarını durdurdu. Apple artık iPad Mini’yi online mağazalarında listelemiyor. iPad Mini aynı zamanda karşılaştırma tablolarından da kaldırılmış durumda. Bu da iPad Mini’nin satışının durduğu anlamına geliyor.

iPad Mini Apple Store mağazalarından kaldırılmış olsa da tabletin satışı üçüncü taraf mağaza ve perakendecilerde devam ediyor. Ancak bu durumun fazla uzun sürmeyeceği düşünülüyor. Çünkü yakın zamanda bu perakendecilerin de iPad Mini stokları bitecektir.

Retina ekran ve 64 bit işlemciden yoksun olan iPad Mini’nin Apple Store’lardan kaldırılmasıyla birlikte Apple’ın şu an satışta olan bütün tabletleri artık Retina ekran ve 64 bit işlemciye sahip. Son olarak şunu söyleyebiliriz ki iOS 9 iPad Mini için son güncelleme olacak.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar