• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 722 Görüntülenme

Artık WiFi’a çok daha hızlı bağlanacağız

HaLow ile WiFi’a çok daha hızlı bağlanacağız

Tüm dezavantajlarına rağmen kablosuz internet başka yerde bulamayacağınız bir harikalar ülkesine (görüntüler, sesler, insanlar) götürür. İnsanoğlu internet sayesinde dünyanın uzak köşelerine giderler, geçmişe ve geleceğe yönelirler ve çeşitli sanatsal, bilimler hakkında çok daha hızlı bilgi edinirler. Burada vereceğimiz bir haber ile “Nesnelerin İnterneti” (IoT) cihazlarının router’ınızla bağlantısını çok daha kolay sağlayabilirsiniz. HaLow adlı bu yeni standart, uyumlu cihazları, frekansı 900Mhz bandına düşürme kapastesine sahip. Bandın cihazın daha aşağısında olması sebebiyle, 2,4GHz standardını menzilinin iki misline çıkması ve sinyalin Wi-Fi bağlantısına engel olan duvarlardan, odalardan ve başka nesnelerden daha kolay geçmesine fayda sağlayacak.

2,4GHz ila 5GHz bantlarında bile çalışabilecek, HaLow destekli cihazlar,böylelikle varolan Wi-Fi cihazlarını da destekleyecek. Arıca1GHz’nin altında çalışması HaLow’un çok daha az enerji tüketmesi demektir, Cihazı sensörlerde ve giyilebilir cihazlarda daha fazla görebiliriz.

İşte tüm buların insan kulaına kulağa hoş gelmesinin yanında yeni standard, birkaç yıldan önce maalesef kullanımda olamayacak. Çünü Wi-Fi Alliance, HaLow’n ürünlerine 2018 yılıdan önce sertifika vermeyi düşünmüyor.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar