• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1009 Görüntülenme

Aşırı terlemeyi önlemek için ne yapmalıyız

Yaz aylarının dayanılmaz sıcağında terlememek mümkün değil! Aşırı terlemek yaz aylarında görülen bir rahatsızlık olabiliyor. Nemin fazla olduğu yerlerde bu durum daha da artıyor. Bir de kokulu bir tere sahipseniz hem kendinizi hem de çevrenizdekilere rahatsızlık verebiliyorsunuz. Ter kokusuna karşı birçoğumuz deodorantları tercih ediyoruz. Yapılan araştırmalara göre deodorantların en etkili olduğu saatler gece saatleri. Deodorantları özellikle gece duş aldıktan sonra uygulamanız gerekiyor.

Terlemeyi azaltmak için kıyafetlerinize de dikkat etmelisiniz. Dar kıyafetler sizi daha çok terletir. Bu nedenle mümkün olduğunca bol kıyafetler tercih edin. Ayrıca pamuk gibi doğal kumaşlardan yapılan ince kıyafetler giyerek aşırı terlemeyi önleyebilirsiniz.

Terlemeyi azaltmak için bazı bitkisel formüllerden de yararlanabilirsiniz. İşte size bitkisel tavsiyeler:

Adaçayı

Kaynar suyun içine 1 çay kaşığı adaçayı yaprağı ekleyin. Birkaç dakika bekleyip için. 2 hafta boyunca günde 1 litre adaçayı tüketerek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Adaçayı aşırı terlemeyi tedavi etmenin en iyi yollarından biridir. Gece terlemesine de engel olmaktadır.

Çörekotu yağı

Soğuk preslenmiş çörekotu yağı antibakteriyel özelliğe sahiptir. Genital enfeksiyonlar için kullanılabilir. Duş aldıktan sonra koltuk altlarınıza da uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesi

Doğal bir deodorant olan elma sirkesiyle koltuk altlarınızı yıkayıp terlemenizi azaltabilirsiniz. Kuru bir bezi elma sirkesiyle oslatın ve bu bezle en çok terleyen bölgelerinizi silin.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar