• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 837 Görüntülenme

Ayrılık Acısını Azaltmanın Yolları

Ayrılık acısını her insan farklı yaşıyor. Yapılan bir araştırmaya göre ayrılan kişilerin %64’ü geçmiş ilişkilerine takılıp kalıyorlar. %86’sı ise eski sevgilileriyle temiz bir ayrılık yaşamış olmayı diliyorlar. Ayrılığın acısının azaltmanın bazı yolları var. Neymiş bunlar bir göz atalım…

Öncelikle şunu unutmayın ayrıldığınız kişi hayatınızda birlikte olabileceğiniz tek kişi değil. Yani yeni bir ilişkiye yelken açmamanız için bir sebep bulunmuyor. Ancak zamanlamanız çok önemli. Ayrılır ayrılmaz yeni bir ilişkiye başlarsanız vicdan azabı yaşayabilirsiniz.

Ayrıldığınız kişiyi sosyal medyada takip etmeyi bırakın. O kişi artık hayatınızda değil. Yeni fotoğrafları sizi neden ilgilendirsin? Ayrılık kararınızı sosyal medyada da uygulamalısınız.

Sürekli birlikte gittiğiniz mekanlardan uzak durun. Bu mekanlara gitmek size acı verir.

Ayrılık döneminde kendinizi iyi hissettirecek insanlara ihtiyacınız olur. Bu nedenle sizin üzülmenize neden olacak insanlardan uzak durun.

Sürekli eski sevgilinizden bahsetmeyin. Ayrılık mevzusunu kimseyle konuşmayın. Bu konuyu açmaya çalışırlarsa Hayır cevabını verin.

Kendinize “beni şu an en çok neler mutlu eder?” şeklinde bir soru sorun. Sizi mutlu eden, size huzur veren şeyleri yapmaya özen gösterin. Mutluluk veren yiyecekler tüketin. Sizi neşelendiren arkadaşlarınızla vakit geçirin.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar