• 6 ay önce
  • 0 Yorum
  • 393 Görüntülenme

Babalar günü ne zaman haziranın ayının kaçında?

Babalar günü ne zaman haziranın ayının kaçında?

Babalar günü ne zaman haziranın ayının kaçında?

Haziran ayı sonunda geldi çattı… Apayrı bir imaja sahip olan bu ay, genellikle yüzlerdeki ifadeyi renklendirir. Doğaldır ki, yaz mevsimine; güneşe, sıcağa ve biraz da tatile doğru atılan ilk adım, olumlu duygular hissettirir insana. Tabii ki, bunun ötesinde taşıdığı anlamlar da var haziran ayının. Hayatımızın en kıymetli varlıklarından olan babalara armağan edilmiş bir gün bu ayda kutlanır; Babalar Günü. Kimimiz böylesi özel günleri olabildiğince değerlendirmek ister: hediyeler alınır, ziyaretler yapılır, belki birlikte yemeğe çıkılır… Kimimizse bunlara gerek duymaz, kapitalist söylemin oyununa gelmemek gerektiğini öne sürer. Babalar Günü’ne hangi açıdan bakarsanız bakın, babaların da anneler gibi her daim hatırlanmayı, saygı ve sevgi gösterilmeyi hak ettiklerini düşünüyorsunuzdur kuşkusuz…

Babalar günü ne zaman haziranın ayının kaçında?Babalar günü ne zaman haziranın ayının kaçında?

Babalar Günü, bu sene 18 Haziran’a denk geliyor. Onları mutlu etmek için neler yapılabilir sorusunun yarattığı telaş şimdiden başladı. Aynı hareketlilik markalarda da gözleniyor; müşteriye dokunacak fırsatlar yaratmanın tam zamanı…Yapılan son araştırma, bu özel günden en karlı giyim sektörünün çıkacağını söylüyor.

Babalar günü ne zaman haziranın ayının kaçında?Baba olmak zor zanaat 

Ailenin refahının ve birlikteliğinin sorumluluğunu yüklenebilmek anne ve babanın ortak görevidir. Toplum anneye ve babaya birbirinden ayrı görev alanları çiziyor olsa da ideal ailede hiyerarşi dışı bir görev paylaşımının esas olduğu söylenebilir. Bunun toplumumuzda ve dünyada ne denli başarılabildiği sorunu ise ayrı olarak ele alınmayı hak ediyor. Bir kavram olarak “baba” ele alındığında, akıllarda birbirinden farklı şeyler canlanabilmesi mümkün, ancak bu çağrışımların çoğu otoriter, koruyucu, güvenilir, saygın gibi temalara dayanıyor. Toplum, bu özelliklere sahip birçok kişiye de baba lakabını uygun görüyor.
Baba olmanın en zor yönlerinden biri de “baba” olma durumunun devam edebilmesi… Bu n baba unvanı layık görülen müzisyenlerimizden Erkin Koray, sahneye baba olarak çıkmanın yanı sıra baba olarak inmenin de gerektiğini ifade eder. Bu, sürdürülebilirliği kolay olmayan ağır bir görev yükler baba olana… Yine de baba her şartta ve zorlukta yoluna aynı şekilde devam edebilmelidir, ailesi ve toplum ondan bunu bekler; uzun lafın kısası işi hiç de kolay değildir.

Babalar günü ne zaman haziranın ayının kaçında?

Babalar günü ne zaman haziranın ayının kaçında?

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar