• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 734 Görüntülenme

Bebekleri yazın nasıl giydirmeli?

Bebeğinize kıyafet seçerken çok detaylı araştırmalar yapmanıza gerek yok. Çünkü uzmanların da önerdiği birkaç maddeyi bilmek bebeğiniz için ne tür kıyafetler seçebileceğiniz konusunda size gerekli bilgiyi veriyor. Önerilen türler çok sıkı ya da geniş olmayan, fermuarlı ya da tulum şeklinde kolay giydirilebilen, tercihen pamuklu, cildin hava almasını sağlayan kıyafetler olarak sıralanıyor.

Uzmanlar bebek ciltleri hassas olduğundan naylon, sentetik karışımlı kumaşların tercih edilmemesi gerektiği, bu tarz kıyafetlere cildin alerjik reaksiyon verebileceği konusunda anne babaları uyarıyor. Bebek kıyafetlerinin malzemesinin organik olması da daha sağlıklı bir seçim. Kanserojen maddeler içerebildiği için Çin malı ürünlerden uzak durulmalı. Bebek kıyafetleri ayrıca teri çekebilecek pamuklu ürünlerden olmalı. Alttan çıt çıtlı badiler de hem bebeğin bezinin kaymasını engeller hem belinin açılmamasını sağlar.

Kıyafet seçiminin her anne için önemli bir konu olduğunu dile getiren Uzm. Dr. Yadigar Genç, bebeklerin 2-3 aylık olana kadar çevrelerindeki ısı değişikliğinden  çabuk etkilendiklerini ve bu yüzden açık kapı ve camlardan hava akımı olmamasına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.Bebek için en uygun ortam ısının 22-26 derece arasında olduğunu sözlerine ekleyen Uzm. Dr. Genç, bu aralığa dikkat edildiği sürece bebeğin kat kat giydirilmesine gerek olmadığını ifade ediyor. Bu sıcaklığın altında olan serin ortamlarda ise bebeğin sıkmayacak, çok terletmeyecek şekilde birkaç kat giydirilebileceği öneriliyor.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar