• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 789 Görüntülenme

Bilgisayar Ekranınızı Kendiniz Yapın

Bilgisayar Ekranınızı Kendiniz Yapın

İngiltere’de faaliyet gösteren Kano adlı küçük bir şirket, geçen yıl başlattığı Kickstarter projesine 1,5 milyon dolar destek alarak küçük çocuklar için modüler bilgisayar projesini geliştirmişti. Bu projenin amacı çocuklara bilgisayarların nasıl çalıştığını öğretmek ve programcılığa adım atmalarını sağlamak. Ancak sistemin önemli bir eksiği var. Ekran sorunu. Şimdilerde o eksiği de tamamlamışlar ve farklı parçaları biraraya getirerek kendinizin yapabileceği bir ekran üretmişler. Böylelikle çocuklara, hatta büyüklere bilgisayar ekranı hangi parçalardan oluşur ve nasıl çalışır öğretmeyi hedefliyorlar. Gerçekten de bir şeyin hakkını vererek öğrenmek istiyorsanız kendiniz yapmak gibisi yok.

Kano’nun ürettiği bu bilgisayar ekranını Lego gibi kendiniz birleştirerek hangi parçalardan oluştuğunu ve nasıl çalıştığını görebileceksiniz.Bilgisayar Ekranınızı Kendiniz Yapın

Aslında 6 ila 14 yaş arasındaki çocuklar için de olsa Kano’nun lego stilindeki kendin yap bilgisayarları her yaştan bireyi hedefliyor. Kano’nun bilgisayar kitindeki kılavuzu ve yardımcı materyalleri izleyerek doğrudan bilgisayarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Elbette ki Kano’nun asıl heyecanlandıran yanı kodlamayı öğretiyor olmasıdır. Kano Blocks ismindeki yazılımı ile kodlamanın temellerini kullanarak Minecraft benzeri oyunları yaparak öğreniyorsunuz. Kano, oyunu kendinize göre özelleştirmenize de olanak sağlıyor. Kullanıcıların kendi oyunlarını yayınlayabilecekleri bir uygulama mağazasının önümüzdeki günlerde açılması planlanıyor. Renkli tasarımı ve oyunlaştırılmış içeriğiyle Kano, çocukların ilgisini çekecek biçimde üretilmiş. Ayrıca birlikte kendin yap kültürünü benimsemelerini de sağlayacak yeni bir girişim.  Kano’yu incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar