• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 836 Görüntülenme

Boşanmanın okul başarısına etkileri

Evlilikte, arzu edilen sıcak ilişkinin kurulamaması eşler arasındaki sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı, dayanışmayı azaltır. Bu durumun uzun süre devam etmesi halinde de boşanma kaçınılmaz olur.
Evlilikten sonra kanunda tespit edilen bazı sebeplerin oluşması durumunda, eşlerden birinin talebi ve hakimin kararıyla boşanma gerçekleşir.

Maalesef boşanmalar sonucunda en büyük zararı çocuklar görür. Parçalanmış yarım aile, parçalanmış yarım çocuk demektir. Doğal olarak çocuklar, parçalanmış yarım aileye uyum sağlamakta güçlük çekerler. Boşanan ailelerde çocuklar ya anneyle ya da babayla yaşantılarını sürdürmek zorunda kalıyorlar. Bu da çocuklarda birtakım sıkıntılar yaratmaktadır.
Boşanmalar aile üyelerinin sadece fiziksel ayrılığı anlamına gelmez. Bu olayda ortak aile ruhunun parçalanması da söz konusudur…

Aile içi sağlıklı iletişimden söz edemeyeceğimiz boşanmış ailelerde yetişen çocukların başarılı olma ihtimalleri düşüyor. Ancak her ne kadar boşanmış aile, çocuğun başarısını olumsuz şekilde etkilese de, esas başarı kişisel çabayla gerçekleşir. Nitekim günümüzde kişisel çabasıyla üstün başarılar elde etmiş birçok ünlü boşanmış aile çocuğu var.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar