• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 904 Görüntülenme

Brezilya fönü nasıl yapılır

Brezilya Fönü ile bakımlı saçlara sahip olacak hem de kuaföre para harcamanıza gerek kalmayacak. Öncelikle şunu belirtelim Brezilya Fönü\’nü evde kendiniz çekebilirsiniz. Nasıl mı? işte detaylar; oldukca beğenilen ve merak edilen Brezilya fönü ile ilgili bilgileri, merak ettiklerinizi anlatıyoruz. Brezilya Fönü Nasıl Çekilir, Brezilya fönü  nsaıl daha kalıcı olabilir.

– Öncelikle Saçlar sodyum ve Sls’den arındırılacak biçimde bu maddeleri içermeyen bir şampuan ile yıkanarak işleme başlanır. Bu aşamada kesinlikle saç kremi kullanılmamalıdır.
– Daha sonra Saçlar fön makinesi ve fırça yardımı ile kurulanır, eğer saçlar dalgalı veyahut kıvırcık ise saçlar kurutulduktan sonra saç düzleştirici ile düzleştirilirse daha etkili olacaktır.
– Belirli bir miktar Brezilya Fönü Keratini saça sürülerek yediririlir.
– Saçlar kullanılan ürüne bağlı olarak en az 20-40 dakika arasında strech film ile sarılarak bekletilir.
– Bekleme süresi bitince saçlar tekrar fön makinesi ve fırça yardımı ile kurutulup fönlenir.
– Fönlenen saç incecik tutamlara ayrılarak dikkatli biçimde 230 derece düzleştirici ile preslenir.
– Ürünün bekleme süresi boyunca bozulan yere her gün düzleştirici ile rotüş yapılır.
– Bu süre zarfında saçlar nemden korunmalıdır,saçlar hiç bir şekilde toplanmamalı ve kulak arkasına sıkıştırılmamalıdır.
– Kullanılan ürünün bekleme süresi bittikten sonra saçlar tekrar Sodyum ve Sls içermeyen bir şampuan ile yıkanır ve böylece işlem tamamlanmış olur.

Brezilya fönü için Kullanılan şampuanların Sodyum ve Sls içermemesi bu fönün kalıcılığı açısından son derece önemlidir. Bunun yanında saçların sıcak su ile yıkanması Brezilya fönü uygulamasını olumsuz yönde etkilemektedir. Brezilya fönü uygulanan saçların havuz kimyasallarından da korunması gerekir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar