• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 767 Görüntülenme

Bu ilde düğün dernek yasak!

Adana’da düğün, dernek aktiviteleri yasaklandı. Adana Milli Eğitim Müdürlüğü, hafta sonu yapılacak olan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) sonuna kadar düğün, nişan ve sünnet benzeri gürültülü  bütün eğlenceli toplantıların yasaklandığını belirtti. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) yapılana kadar bu ilde düğün, nişan ve sünnet gibi törenler yasaklandı.
Sınavlar öncesinde yazılı bir açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü, ortaöğretim kurumlarına geçiş çerçevesinde 8. sınıflar için SBS’nin Cumartesi; 5, 6,7, 9, 10 ve 11. sınıflar için PYBS’nin ise pazar günü saat 10.00’da başlayacağını hatırlattı. Bu sınavların daha sağlıklı ve güvenli biçimde yapılabilmesi için İl Bölge Bina Yürütme Kurulu’nca gerekli tedbirlerin alındığını aktardı.
Polisler sınav yapılacak binalarda ve yakın çevresinde sınav öncesi, süresi ve sınav sonrası için her türlü güvenlik önlemlerini aldı. Sınav mahallinde meydana gelebilecek olaylara anında müdahale etmek üzere belli noktalarda güvenlik birliklerinin bulundurulacağını ve hareket halindeki ekiplerin görev alacağını ifade etti. Büyükşehir Belediyesince sınav yapılacak binaların çevresinde semt pazarı, oto pazarı, yol bakım ve onarım çalışmaları ile inşaat faaliyetlerine izin verilmeyeceği bildirildi.
Öğrencilerin sınav merkezine zamanında ulaşabilmeleri için belediye ve özel halk otobüsleri ile minibüslerin erken saatte ve düzenli olarak çalışmaları konusunda gerekli uyarıların yapıldığını dile getiren Milli Eğitim Müdürü, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin sınavlarda daha başarılı olabilmeleri amacıyla tüm vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları ve gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.” dedi.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar