• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 663 Görüntülenme

Çalıştığınız için suçluluk duyuyorsanız

Çalışma kararınız çocuğunuzun geleceğini herhangi bir şekilde tehlikeye sokacağı fikrine kapılmayın. En son araştırmalar, diğer her faktör eşit olduğu halde anneleri çalışan çocukların diğerlerine kıyasla daha fazla duygusal eksikliklere maruz kalmadıklarını göstermektedir. Bu çocuklar, anneleri evde oturan çocuklardan daha az uyum sağlamazlar, sosyal ve akademik açıdan da diğerleriyle eşit başarı sağlarlar. Bu nedenle kendi suçlu hissetmeyin. Aksine, önünde birden fazla seçenek olan bir kadın olduğunuzu ve sizi mutlu eden bir seçim yapabildiğiniz için kendinizi şanslı hissedin.

Ev özlemi çekmek

Evde çocuğuyla beraber kalmak isteyen bir kadın dışarıda bir işte çalışması için zorlanamaz. Aynı şekilde ev dışında bir işte çalışmak isteyen bir katında evde kalmaya zorlanmamalıdır. Eğer size evde çocuğunuzla beraber kalmak istiyorsanız, bu yüzden kendinizi daha az feministmiş gibi hissetmenize gerek yoktur.

Ama kendinizi şanslı sayabilirsiniz çünkü sizin gibi olmak isteyen bir çok kadının bu seçimi yapabilmek gibi bir lüksü olmayabilir. Şimdi harekete geçin ve kendiniz için doğru hissettiğiniz şeyi yapın. Bir süre evde oturduktan sonra maddi ihtiyaçlarınızı karşılamak zorlaşıyorsa ya da işinizi özlüyorsanız bazı seçenekleri gözden geçirmeniz gerekiyor.

Kendi mutluluğunuz ve kişisel tatmininiz çocuğunuzun mutluluğu ve rahatlığı için hayati önem taşır. Şayet ev dışında yaptığınız işlerden mutlu oluyorsanız, bunun aynı zamanda çocuğunuz için de gerekli olduğunu unutmayın, zaten olması gereken de budur.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar