• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 803 Görüntülenme

Çaylar ve Özellikleri

Yeşil ve siyah çayın ana yurdu Çin\’den Avrupa\’ya ulaşması ve ihraç edilerek dünyanın en sevilen içeceği olması asırlar aldı. Fakat poşet çayın bulunmasıyla çay ticaretinin sonsuza dek değişmesi sadece bir \’\’New York anı\’\’ kadar oldu.

1900\’lü yılların başında çay tüccarları çay örneklerini özel olarak tasarlanmış çay kutularında olası müşterilerine gemilerle taşıdırlar. Fakat New York\’lu çay tüccarı Thomas Sullivan kutuların maliyetinin çaylarının fiyatını artırdığını ve satışlarını engellediğini düşündü. Müşterilerine çay numunelerini küçük ipek poşetlerde göndermenin daha ucuz ve daha kolay olacağına karar verdi.
Thomas Sullivan\’ın işyerine poşet çaylar için siparişler aktı. Daha sonra ipek yerine filtre kağıda bıraktı ve çay daha ekonomik ve herkesin gücünün yeteceği bir içecek haline geldi.

GÜNDÜZ, GECE VE HOŞ VAKİT ÇAYLARI

Çayın sizi alıp götürdüğü vakitler, sakinleştirdiği anlar vardır. Bitki çaylarını ne zaman kullanırsanız kullanın, hayatınıza sağlık ve şifa katarlar. Ekstra bir sağlık artışı için çaylarınızı portakal, limon ve tarçın çubukları ile zenginleştirin, tatlandırmak için de bal ve doğal vanilya ilave edin.

Açık ve Kahvaltı Çayları: Güne başlamak için canlandırıcı bir yol -Göz otu, yeşil çay ya da yulafı portakallı deneyin.
Kahvaltı Sonrası Enerji Toplayın: Öğle yemeğine kadar sizi idare etmesi ve iştahınıza gem vurması için -Ginseng, pau d\’arco ya da tarçınlı  suma\’yı deneyin.
Öğlen Ziyafetleri:  Gün içerisindeki rutin akışa bir ara vermek için hafif ve canlandırıcı çaylar – ahududu, çilek ya da nane ile buzlu çay yapabilirsiniz.
İkindi Rahatlığı: Size gün daha yeni başlıyormuş gibi hissettiren çaylar – yerba mate (Paraguay çayı tohumu) ginko ya da dong quai (Çin melek otu)\’ yı deneyin.
Akşam Yemekleri: Ete, balığa, güveç ve salataya eşlik eden çaylar -biberiye, adaçayı ya da anasonu deneyin.
Sakin Anlar: Sakinlik vermesi ve sizi kolayca uykuya daldırması için -papatya, şerbetçiotu ve meyan kökünü deneyin.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar