• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 601 Görüntülenme

Cildi temizlerken bakım yapmak neden önemlidir?

Cildi temizlerken bakım yapmak neden önemlidir?

Cildi temizlerken aynı zamanda bakım yapmak neden önemlidir?

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanın ilk kuralı cildin düzenli ve doğru bir şekilde temizlenmesidir. Temizlenmeyen ve bu nedenle bakımın ilk ayı eksik bırakılan çift, zamanla gram maya ve hatta yaşlanmaya başlar.

Cildin doğru bir şekilde temizlenmesi ne demektir? Cildi tüm  kir ve makyajdan arındırırken, doğal yapısına zarar vermemek gerekir. Aksi halde cilt kendini koruyamaz ve bozulmaya başlar. Cildimizin doğal koruma bariyerinin en önemli bileşenlerinin başında nem gelir. Bu sebeple cildi temizlerken kurutmamak ve doğal nem dengesini kurmak oldukça önemlidir

Cildi temizlerken bakım yapmak neden önemlidir?

Cildi temizlerken bakım yapmak neden önemlidir?

Cildimizi neden hem sabah hem akşam temizlemeliyiz? Cildiniz gece siz uyurken çalışmaya devam eder ve kendini yeniler. Yenilenme esnasında atıklar oluşturur ve sabah uyandığınızda cilt yüzeyinde ölü hücreler ve fazla yağ birikir. Bu nedenle sabah uyandığınızda, cilt yüzeyinin arındırılması gerekir. Sonrasında uygulayacağınız kremlerin cilt tarafından daha iyi emilmesi ve faydalı olması için de temizlenmesi gereklidir. Gün içerisinde dışarı çıkmasanız bile toz, kir ve diğer çevresel faktörler sebebiyle cildiniz kirlenebilir ve gözenekleriniz tıkanabilir. Bu nedenle akşam da aynı şekilde temizlenmelidir. Makyajı çıkarmak ise cildinizin nefes alması ve sağlığınızın korunması için çok önemlidir ve atlanmamalıdır.

Cildi temizlerken bakım yapmak neden önemlidir?

Cilt temizliğinin temel amacı, cildin doğal durumuna kavuşturulması ve üzerindeki tüm çevresel faktörlerden arındırılması olarak özetlenebilir. Bu esnada sağlığını ve doğal yapısını koruyabilmesi için bakım içerikleri ile desteklenen temizleyici ürünler kullanılmalıdır.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar