• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 965 Görüntülenme

Dipliner Nasıl Sürülür?

Dipliner göz makyajının vazgeçilmeyen ürünlerinden bir tanesidir. Her gün kapsamlı bir göz makyajı yapmaya vakit bulamazsınız. Zatek günlük makyaj için abartıdan kaçınmak daha uygun olacaktır. Dipliner sayesinde gözlerinizin belirginleşmesini sağlayabilir, kusurlarını saklayabilir ve yüzünüzü sabah solgunluğundan kurtarabilirsiniz.

Dipliner kullanmadan önce göz tipinizi belirlemeniz gerekiyor. Öncelikle göz tipimizi belirleyelim:

Eğer göz kapaklarınız gözününz renkli kısmına doğru düşüyorsa gözleriniz küçüktür. Eğer gözünüzün yükseklik ve uzunluğu birbirine eşitse gözleriniz yuvarlaktır. Eğer düz bir şekilde aynaya baktığınız zaman gözünüzün renkli kısmının hareketlerini takip edebiliyorsanız gözleriniz büyüktür. Dış açınıniç açıya göre daha dar olduğu gözler düşük gözlerdir. Eğer kaş yayı düşükse bu çukur gözdür.

Göz tipimizi belirlediğimize göre dipliner’ı nasıl uygulayacağımıza göz atabilirsiniz.

Küçük Göz

Dipliner’ı gözünüzün sivri kısmına gelmeden yukarı doğru eğimlendirerek uygulayın. Uygulamaya gözünüzün ortasından başlayın. Çizginin çok ince sonra kalınlaşarak gittiğinden emin olun. Çektiğiniz çizgiyi göz çukuru hizasına kadar uzatabilirsiniz.

Yuvarlak Göz

Dipliner’ı uygularken kirpik hizası boyunca uygulayın. Göz kenarında yukarı doğru değil düz ilerleyin. Yani dipliner’ı kıvrım vermeden uzatın.

Büyük Göz

Dipliner uygularken kirpik çizgisine dikkat edim. Dipliner’ın ucu hafifçe kalın ve sivri; tam oalrak kirpik hizası boyunca olmalıdır.

Düşük Göz

Dipliner’ı çok ince şekilde uygulamalısınız. Dipliner çizgisinin ucu göz çukuruna dönük olmalıdır.

Çukur Göz

Çukurda kalan gözler için dipliner değil, far uygulaması daha uygun olacaktır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar