• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 730 Görüntülenme

Diş bakımı nasıl olmalı?

Konuşurken ya da gülümserken dişleriniz her zaman göz önündedir. Dikkat çekici bir gülümseme, bir kadının en önemli hazinesidir. Bu makalede diş bakımına dair önemli tavsiyeler bulacaksınız.

Hepimiz harika dişlere sahip olabilme potansiyeli ile doğarız. Kötü diş ve sağlıksız bir ağız yapısının ırsi olduğu iddia edilse de, kabul etmeliyiz ki çürümelerle ve diş eti çekilmeleriyle mücadele ettikleri takdirde, hemen herkes, sağlıklı dişlere ve ağza sahip olabilir.

Diş çürümelerine neden olan asit, karbonhidratlardaki sakaroz tarafından üretilir, ilk aşamada dişe acı vermeyen çürükler, yumuşak ve hassas diş kemiğine yayılmadan önce diş minesinin dış tabakasına saldırır. Çürüklerle mücadele etmek için şekerli yiyeceklerden olabildiğince kaçınılmalıdır. Her gün, en az iki kere dişler düzenli olarak fırçalanmalıdır.
Diş doktoruna gitmek için, dişinizin ağrımasını ya da çürümesini beklemeyin. Diş hekiminiz aksini belirtmedikçe, altı ay arayla düzenli olarak dişlerinizi kontrol ettirin. Bu kontroller sayesinde, herhangi bir diş ya da ağız sorununa erken müdahale ile diş sağlığınızın korunmasını garanti edebilirsiniz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar