• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1118 Görüntülenme

Dudak yapısına göre ruj sürme

Ruj kadınların en çok kullandığı makyaj malzemelerinden biridir. Etkili bir malzeme olan rujun doğru kullanılması çok önemli. Dudak yapınıza göre ruju nasıl kullanmanız gerektiğinden kısaca bahsedelim.

Eğer ince dudaklara sahipseniz rujunuzu doğal kontürün hemen dışına uygulayın ve dudaklarınızı dolgunlaştırın. Sonra dudaklarınızı ince toz pudra tabakası ile pudralayın ve ruju sürün. Açık tonlarda rujlar tercih edin.

Eğer dudaklarınız kalınsa dudaklarınıza önce bir miktar fondöten sürün. Doğal kontür içerisinde dudak çizgisinin sınırlarını ortaya koyun ve dudaklarınızı inceltin. Ya da dudaklarınızın dışına daha açık renk, dudaklarınızın ortasına daha koyu renk uygulamayı tercih edebilirsiniz. Açık ve çok parlak renkler kullanmayın.

Normal dudaklara sahipseniz önce dudaklarınıza bir miktar fondöten uygulayın. Dudak çizgisini doğal kontür çizgisi üzerine yapın. İstediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

Eğer düşük dudaklara sahipseniz dudaklarınızın kenarlarına bir miktar fondöten veya kapatıcı uygulayın. sonra üzerine toz pudra sürün. Doğal kontür çizgisi üzerine dudak kalemini sürün. Fakat köşelere gelirken çizgiyi yukarı doğru çekin. Daha koyu ve mat tonlar dudakları küçük gösterirken daha açık ve pastel tonlar dudakları daha büyük gösterir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar