• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 736 Görüntülenme

Dünyaca ünlü makyözlerden güzellik önerileri

Dünyaca en ünlü 10 makyözden sizin için derlediğimiz makyaj ve  güzellik sırları:
1.Makyajda kapatıcınızı sadece göz altı morluklarına sürmeyin. Fondotenden bir açık tonda olan kapatıcıyı kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz çukurlarına ve burun etrafına hafifçe sürün(Bobbi Brown)
2. İnce kirpiklerin bükülme özelliğini artıran sıcak su, kirpiklerin kopmasını engellediği için, banyodan sonra hemen kirpik kıvırıcısını kullanın.  (Kimberly Soane, Newyork City.)
3. Kaş pudrası herne kadar dogal gösterse de etkisi uzun süreli değildir.ilk olarak kaş kalemini açın ve parçalarını pudranın içine atın. Böylece kalemin kalıcı balmumu etkisi ile pudranız uygulayacağınız yere yapışacak ve uzun süreli etki sağlayacak. (Tia Hebron,Sandy Springs,GA)
4. Fondoteni uyguladıktan sonra avuç içinizle 1 dakika birlikte ovalayın. Sonra alın,burun, yanak ve çene bölgesine iyice uygulayın. Ilık uygulamayla,daha doğal ve kıskanılır bir makyaja sahip olacağınızdan da emin olun. (Sherri Hubner, Snoqualmie, WA)
5. Görüntünüzü aşırı abartılı yapmamanın en belirgin yolu: Önce arka fondan başlayın. Mesela, fondoteninizi uyguladıktan sonra, göz makyajından önce allık ve rujunuzu sürün. Böylece yüzünüz daha parlak görünecek ve az bir gölgelendirme, göz kalemi ve maskarayla aşırıya kaçmayacaksınız. ( Ricki Gurtman Morgan Ville,NJ)
6. Uzun ve yoğun kirpikler için, iki maskara birden kullanın. Önce, içindeki kremle kirpiklerinize hacim veren volume maskarayı kirpik başlangıcından başlayarak sürün. Biraz kuruması için bekleyin ve daha sonra içindeki jel ile kirpiklerinizin kıvırcıklaşmasını önleyen uzatıcı maskara uygulayın. (Tanya Millet, Victorville, CA)
7. Eğer rujunuzu yanına almayı unuttuysanız korkmayın. Dudak kremini bir parça alıp, pembe pudra veya fara bastırın ve dudağınıza uygulayın. Dudaklarınız daha parlak ve kalıcı olacaktır. (Wendy Lick,Chicago.)
8. Size hayran bakışlar mı görmek istiyorsunuz? Önce kirpik çizgisiyle,göz kapağındaki çizgi arasında boşluk olmamasına dikkat edin. Önce toz şeklinde farı veya göz kaleminizi uygulayın. Daha sonra kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde,göz kapağını kaldırın ve göz kalemiyle hafif vuruşlar yapın. Böylece gözlerinize ve kirpiklerinize anlam katmış olursunuz. ( Ellice Schwab, NYC)
9. Kanıtlanmış bir tavsiye: Göz veya dudak kalemini uygularken dirseklerinizi mutlaka rahat edecek bir yere yaslayın (masa gibi) ki daha rahat ve doğru sürebilesiniz. (Shelby Sterrett, San Diego.)
10. Yorgun görünen gözlerde kırmızılığı ve solgunluğu azaltan mavi renkte göz kalemi veya far kullanın. Mesela hafif gri renkte farla, koyu mavi veya dumanlı gri renkte kalemi beraber kullanabilirsiniz. Mor gibi kırmızı özlü kırmızılığını daha çok ortaya çıkaracak renklerden kaçının.  (Barbara Stone, NYC.)

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar