• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 836 Görüntülenme

Dünyadaki ilk İslami akıllı telefon

Dünyadaki ilk İslami akıllı telefon Peace Mobile. Müslüman bir akademisyen ile din bilimci tarafından dünyanın ilk İslami telefonunu piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Kur\’an ile moden bilimi bir araya getireceğibelirtilen telefonun büyük ilgi gördüğü belirtiliyor. Din alanında karşılaştırmalı çalışmaları ve vaazlarıyla ünlü Doktor Zakir Naik, mobil dünyasına ilk İslami telefonu sunmaya hazırlanıyor. Özellikle de Suudi Arabistan\’da büyük ilgi çeken ve Ramazan Bayramının sona ermesiyle birlikte satışa sunulan telefon, internette binlerce kişi tarafından sipariş edildi.

İslami Araştırma Derneği\’nin (IRF) kurucu başkanı Dr. Naik, \’Peace Mobile\’ adını verdiği telefonuyla Müslümanlara İslami dünya ile sürekli bağlantı kurabilme imkanı sağlamak istiyor. Telefon, vaazlerden, karşılaştırmalı din çalışmalarına kadar bir çok özel uygulamalar içeriyor.
Peace Mobile diğer özellikleri şöyle; 4.6 inç (11.6 cm) ekran genişliğinde Peace Mobile, 4 GB dahili hafızaya sahip. 32 GB\’a kadar SD Card desteği bulunan telefonda 5 maga piksel otomatik odaklama özelliği bulunan kamera barındırmakta. telefon Android Gingerbread 2.3.5 işletim sistemi kullanıyor. Telefonun fiyatı ise 240 dolar olarak açıklandı.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar