• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 411 Görüntülenme

Elektrikten tasarruf etmenin en akıllıca yolu

Elektrikten tasarruf etmenin en akıllıca yolu

Elektrikten tasarruf etmenin en akıllıca yolu

Konfordan hiçbir ödün vermeden enerjinin verimli kullanımına yönelik ürünler geliştirmek amacıyla kurulan bir teknoloji firması olan Nuvia, Cosa adı akıllı klima paket geliştirdi. Kullandığı akıllı algoritmalar ve üzerinde bulunan kızılötesi vericiler sayesinde kumandalı herhangi bir klimanın iOS ve Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonla kontrol edilmesini sağlıyor. Teknooji harikası bu cihaz, kullanıcısına hem tasarruf imkânı hem de daha fazla konfor sunabiliyor. Cihazın akıllı telefon uygulaması kullanılmak suretiyle evdeki ya da iş yerindeki klima kilometrelerce uzaktan bile açılabiliyor ve kullanıcı klimanın bulunduğu ortama ulaştığı anda serinliğin tadını çıkarmaya başlıyor.

Elektrikten tasarruf etmenin en akıllıca yolu

Paket “ev”, “uyku” ve “dışarı” modları ile haftalık program seçenekleriyle evin sıcaklığını kolayca yönetebilme imkânı sağlıyor. Paket ile kullanıcı, klimayı doğru kullanmış oluyor ve elektrik tüketiminde yüzde 40’a kadar tasarruf edebiliyor.

Paketin uygulamasında yer alan raporlama özelliği sayesinde klima kullanım alışkanlıkları, elektrik tüketim miktarı ve tasarruf oranları takip edilebilir ve böylelikle geleceğe yönelik klima kullanım planlaması yapılabiliyor. Akıllı klima paketinin fiyatı ise 249 liraya satılıyor.

Elektrikten tasarruf etmenin en akıllıca yolu Elektrikten tasarruf etmenizi sağlayacak olan Cosa akılı klimanın özelliklerinden bazıları şunlar;
Kablosuz iletişim ve akıllı kurulum özelliğiyle kolaylıkla kullanıma hazır hale geliyor.
Cosa kombi on/off kontrollü bütün kombilerle uyumludur.
Ev modu, uyku modu ve dışarı modu olarak üç farklı modu ve özel ayarları sayesinde Cosa evinizin sıcaklığını sabit tutar.
Doğalgaz tüketimi konusunda %30’a varan tasarruf sağlıyor.
Cosa klima uzaktan kumandalı tüm klimalarla uyumludur.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar