• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 779 Görüntülenme

En havalı fotoğraf makinesi

Bir Alman firması olan Panono, ilk fikri 2011\’de ortaya atılan ve uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü top şeklindeki fotoğraf makinesini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Havaya atıldığında fotoğraf çekebilen bu top -tahmin ettiğiniz gibi- sıradan bir fotoğraf makinesi değil.

Havaya atıldığında 360 derecelik tam bir açıyla fotoğraf çekerek tüm alanı  tek bir karede görebilmemizi sağlayan Panono\’nun kullanımı oldukça basit. Panono havaya atıldığında, topun içindeki hareket sensörleri en yükseğe çıkıldığı anda topun üzerindeki 36 adet 72 megapiksellik kamerayı devreye sokuyor ve 36 adet fotoğraf aynı anda çekiliyor. Topun içerisinde yüklü olan yazılım sayesinde bu fotoğraflar birleştirilerek 360 derecelik bir panoramik fotoğraf oluşturuluyor. Ayrıca akıllı telefonlarda kullanılabilen  Panono uygulaması sayesinde  fotoğrafın düşük çözünürlüklü hali çekildiği anda görülebiliyor. Yüksek çözünürlüklü fotoğrafın  oluşabilmesi için bağlantı hızınıza göre değişkenlik gösteriyor. \’\’Bu işi benim cep telefonum da yapıyor!\’\’ diyenleriniz vardır mutlaka ama piyasaya çıkan her yeni bir ürün, zaten kullanılmakta olan bir teknolojinin gelişmiş hali değil mi?

Not: Panono\’nun 72 megapiksel olarak belirlenen fotoğraf çözünürlüğünü  108 megapiksel düzeye taşıdığı da yeni haberler arasında.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar