• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 653 Görüntülenme

En tehlikeli e-postalar!

İnternet dolandırıcılığı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Her gün yeni numaralarla insanları kandıran dolandırıcılık şebekeleri en çok da e-postalar üzerinden harekete geçiyor. Peki, en çok başvurulan e-posta tuzaklarını öğrenmek ister misiniz?

1. İnternet Ürünlerinin Ücretsiz Lisansları: Pek çok online sipariş numarasının arasında dolandırıcılar en çok bu yöntemi kullanıyor. Size gelen e-postada, bilgisayarınız için hayati önem taşıyan pek çok önemli programın ücretsiz lisansına sahip olabileceğin söyleniyor. Bu lisansa sahip olabileceğini belirten linke sakın tıklamayın!

2. Ceza Tesbit Sistemleri:  Bu tip e-postalar da insanların en fazla kandığı numaralar arasında. Özellikle,trafik cezası ya da vergi borçlarını öğrenmek isteyen insanların düşünmeden  tıkladığı linkler,kişisel bilgilerin kolayca çalınmasına neden oluyor. Dikkatli olmanızı ve ailenizi, çevrenizi uyarmanızı tavsiye ediyoruz.

3. Güncellemeler: Kullandığınız bir uygulama ya da program güncellemesi için gelen e-postalara dikkat etmelisiniz.Size gelen e-postayı açtığınızda,güncellemenin yapılabilmesi için e-posta adresini doğrulamanızı isteyen bir linkle karşılaşıyorsanız. Şanslıysanız söz konusu program sizde yoktur. Ama ya varsa?

Tabii ki bu tür e-postaların ortak özelliği,çoğunlukla spam kutusuna düşüyor olmalarıdır.Özellikle spam kutusunda yer alan e-postalara(maillere) karşı temkinli yaklaşmakta fayda var. Bziden söylemesi!

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar