• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 513 Görüntülenme

Ev yapımı güneş kremi tarifi

Ev yapımı güneş kremi tarifi

Ev yapımı güneş kremi tarifi.

Yaz sıcakları tüm kavurucu etkisiyle geldi. Belli saatlerde güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmamak ve güneşten korunmak gerekiyor. Peki ya cildi hassas olanlar, denizin keyfini doyasıya yaşamak isteyenler? Yaz sıcaklarından korunmanın başında güneş kremleri geliyor. Tatile çıkanların, denizin, güneşin keyfini doyasıya yaşamak isteyenlerin vazgeçilmezi güneş kremlerini bir çok farklı çeşidi ile, farklı özellikleriyle satın almak mümkün. Koruma amaçlı kullanılan bu kremlerin içerisinde bulunan kimyevi maddelerden dolayı güneş kremlerinden uzak duranlar için doğal çözümler kendi evinizde üretebilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Güneş ışınlarının cilt lekeleri ve bazı cilt hastalıklara neden olduğu bilinen bir gerçek. Güneş kremlerini önemi bu yüzden büyüktür. Güneşten korumak açısından %100 olmasa da önemli bir ölçüde cildi Güneşin zararlı ışınlarından uzak tutar. Bu güneş kremi kullanan kişiler için büyük bir avantaj gibi görünüyor. Ancak şöyle bir durum var ki güneş kremleri güneşin zararlı ışınlarından koruduğu gibi vücudun ihtiyacı olan D vitamininden de kişiyi mahrum eder. Bu sebeple doğal ürünler ile yapılan güneş kremleri sizi güneşin zararlı ışınlarından korurken vücuda faydası olan güneş ışınlarını da bloke etmez.

Ev yapımı güneş kremi tarifi

Kendi güneş kreminizi hazırlarken birbirinden hoş kokulu hammaddeden yararlanabilirsiniz. Bu sayede hem istediğiniz aromadaki koku elde edebilir, güneşin zararlı ışınlarından korunurken güneşin yararlarından da faydalanabilirsiniz. Bu tatlı malzemeler arasında hindistancevizi, kakao ve zeytinyağ gibi cildinizi besleyen ve aynı zamanda hoş bir koku veren bir çok alternatif yer alabilir. Araştırma yaptığınızda farklı malzemelerle elde edebileceğiniz pek çok güneş kremi tarifine ulaşabilirsiniz. İçerikteki malzemelere göre istediğiniz tarifi uygulayabilirsiniz. Biz de sizin için ilginizi çekebilecek güneş kremi tariflerini inceledik.

Ev yapımı güneş kremi tarifi

Ev yapımı güneş kremi tarifi

Doğal yağlarla korunun. Hem piyasada çok kolay bulunan hem de yapımı çok basit olan doğal yağlardan oluşan güneş kremini kolayca hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

20 gram zeytinyağı
10 gr havuç yağı
10 gr kakao yağı
10 gr Susam yağı
10 gr badem yağı
10 gr ceviz yağı
10 gr kayısı yağı
10 gram keten tohumu yağı
20 gram fındık yağı.

Yapılışı: kendi güneş kreminizi hazırlamak için malzeme listesinde yer alan yağların hepsi karıştımanız yeterli olacak. Güneşten korumak için dışarı çıkmadan 20 dakika kadar önce kremi temiz cilde takbik etmeniz yeterli olacak. Güneş ışınlarına birkaç saat maruz kalacaksınız kremi yanınıza almanız da fayda var. Bu gibi durumlarda iki saatte bir kremi kendinize uygulamanız yeterli olacaktır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar