• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 727 Görüntülenme

Evde hazırlayabileceğiniz el kremleri

Sağlıklı elleriniz varsa, tırnaklarınız da sağlıklıdır. Çalışırken eldiven giyerek kimyasal maddelere ve deterjanlara ellerinizin maruz bırakmamaya mutlaka özen gösteriniz. Bahçe işleriyle uğraşırken el ve tırnaklarınızın kurumaması, çatlamaması, kısacası tahriş olmaması için ellerinizden eldiveni eksik etmeyiniz. Ellerinizin yumuşaklığını ve nemini muhafaza etmek için mutlaka ellerinizi yıkadıktan sonra el kremi kullanınız. Aşağıdaki tarifi uygulayarak kendi el kreminizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Ayçiçeği Kremi

Üstündeki binlerce ufak tohumuyla ayçiçeği mucizevi bir nemlendirici ve besleyicidir. Arıların kovan yaparken kullandığı opak, krem benzeri bir madde olan balmumu, B Vitaminleri bakımından zengindir. Bu tarifteki lavanta yağı ise yorgun ellere güzel kokusuyla ferahlık getirir.
İçindekiler
1 çay fincanı rendelenmiş balmumu
1 çorba kaşığı ayçiçeği yağı
5 damla lavanta yağı
Hazırlanışı: Balmumunu eriyinceye kadar ocakta bekletin. Ayçiçeği yağını ekleyin ve ocaktan alın. Lavanta yağını ekleyin ve iyice karıştırın. Soğumaya bırakın ve hava geçirmeyen temiz bir konteynıra boşaltın. Kullanmadan önce soğumasını bekleyin.
Kullanım süresi: Sekiz ay dayanıklıdır.Serin, karanlık bir yerde saklayınız.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar