• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 878 Görüntülenme

Facebook Güvenliği İçin Altın Kurallar

Facebook’da güvenliği sağlamak için bilmeniz gereken bazı Altın Kurallar vardır. Bütün dünyada  internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği sitelerin başında gelen Facebook, Türkiye’de de çok yaygın olarak kullanılıyor. Bu ilgiden dolayı saldırganların kişisel veriler için iştahı artıyor. Gerekli güvenlik önlemlerini alsanız dahi dikkat etmeniz gerekenler olduğunu sakın unutmayın. Sosyal medyada gerekli güvenlik önlemleri “ayarlar” bölümünden yapılsa da unutulmaması gereken noktalar bulunmaktadır.İşte Trend Micro Güvenlik Araştırmalarına göre, kullanıcıların dikkat etmesi gereken 5 madde şu şekilde sıralıyor:

1. Bir arkadaşınızın duvarında paylaştığınız mesajın eğer gizlilik ayarlarını kontrol etmezseniz, otomatik olarak “arkadaşınızın arkadaşları” mesajınızı görebilecek şekilde ayarlanır.
2. Paylaştığınız şeylerin istemediğiniz kişiler tarafından görülmesinin önüne geçmek için gizlilik ayarlarını yapmanız da yeterli olmuyor. Eğerki sizin paylaştığınızın altına herhangi bir Facebook kullanıcısı etiketlenirse, bu kişi bütün konuşmaları ve paylaşımınızı görüyor.
3. Açık bir etkinlik veya sayfada bir paylaşımda bulunduğunuzda, bunun gizlilik ayarlarını değiştiremezsiniz. O paylaşımı sadece kendi profilinizden kaldırabilirsiniz.
4. Gizlilik ayarları “Arkadaşlarımın arkadaşı” olarak ayarlanmışsa bir paylaşımı arkadaşınızın duvarına yerleştirdiğinizde, “İstemediğiniz” kişiler de o paylaşımı görecektür. Çünkü onlar sizin arkadaşınızdır.
5. Paylaştıklarınız herkese açık ya da sadece arkadaşlarınızın arkadaşları görebiliyorsa, tanımadığınız bir çok kullanıcının sizi gördüğünü ve arkadaşlıktan çıkardığınız kimselerin dahi sizi takip edebildiğini unutmayın. Bu nedenle paylaşımlarınıza her zaman dikkat edin.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar