• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1508 Görüntülenme

Facebook Legacy Contact Özelliği Nedir

Öldükten sonra Facebook hesabınızı kimin yöneteceğini seçebilirsiniz!

Facebook kullanıcıları için yepyeni bir özellik geliştirdi. Legacy contact isimli yeni özellikle ile öldükten sonra hesabınıza erişim sağlaması için bir arkadaşınızı belirleyebiliyorsunuz.

Legacy Contact özelliği Facebook güvenlik ayarları menüsünde bulunuyor. Bu bağlantıya tıklayarak öldükten sonra profilinizi ve sayfanızı kontrol etmesi için özel bir arkadaşınızı seçebilirsiniz. Başka bir seçenek olarak da kullanıcılar öldükten sonra hesaplarını silmeyi seçebilirler.

Facebook’ta herhangi bir kullanıcının öldüğü bilgisini sağlayan bir hafıza sistemi bulunuyor. O kişinin öldüğü doğrulandıktan sonra hesap hafızalaştırılıyor. Bu hesaplar Facebook’taki arkadaş önerilerinde, reklamlarda ortaya çıkmıyor.

Herhangi bir hesap hafızalaştırıldıktan sonra, legacy contact sayfa üstünde bir hesabın mesajlarını sıkıştırabilir, gelen arkadaş isteklerini yanıtlayabilir ve profili düzenleyebilir. Buna ek olarak legacy contact özelliği, hesabın asıl sahibi tarafından izin verilmişse kullanıcının fotoğraf ve mesajlarını da arşivleyebilir. Legacy contact, mesajları göremez veya diğer hesap ayarlarında değişiklik yapamaz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar