• 12 ay önce
  • 0 Yorum
  • 546 Görüntülenme

Facebook Wi-Fi bulma aracı

Facebook Wi-Fi bulma aracı

Facebook Wi-Fi bulma aracı

Birçok yerel işletme, Facebook tarafından sunulan şık bir özelliğin farkında değil: Facebook Wi-Fi. Facebook’a giren restoranlar Wi-Fi, check-in yapan müşterilere ücretsiz Wi-Fi internet erişimi sunabilir. İnternet erişimine sahip olup check-in yaptırmaktadır. Daha da iyisi, onlara fırsatlar ve duyurular sunabilirsiniz.Dünyanın en büyük sosyal ağı olma özelliğini uzun yıllardır bünyesinde barındıran Facebook, kullanıcıların en zor durumlarda bile ücretsiz Wi-Fi bağlantısına sahip olması için sınırları zorlamaya devam ediyor. TheNextWeb’de yer alan yeni bir habere göre sosyal ağ şimdi de mobil uygulamaları dahilinde kullanıcılar için herkese açık bir Wi-Fi bulma aracını test ediyor.

Hala test aşamasında olan bu deneysel özelliğin resmi olarak ne zamana kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Facebook yetkilisi tarafından konu hakkında Mashable’a yapılan açıklamada söz konusu özellik şöyle anlatılıyor: “İnsanlara arkadaşlarıyla ve önemsedikleri deneyimlerle bağlantı halinde olmalarını sağlamak için yakınlardaki yerlerle bağlantılı açık Wi-Fi ağlarını kapsayan yeni bir özelliği kullanıma sunacağız.”

Facebook Wi-Fi bulma aracı

Facebook’un ücretsiz internet sunumunun büyümesi, sosyal ağın fiziksel hareketleri de dahil olmak üzere üyeleri hakkında daha fazla bilgi toplama girişiminde bulunduğu ve bu verilerin reklamcılıkta ne kadar değerli bir hale geldiğinin altını çiziyor. Özelliğin halihazırda belirli ülkelerde test edilmekte olduğu belirtiliyor. Facebook’un bu Wi-Fi bulma aracı cihazınızdaki Wi-Fi ayarları üzerinden açık bir ağ bulmaktan farklı olacak. TNW ve VentureBeat’te yer alan ekran görüntülerine göre bu araç sayesinde kullanıcılar ücretsiz ve herkese açık Wi-Fi ağı sunan belirli yerleri (örneğin yakınlardaki bir McDonalds ya da Starbucks gibi) gerçekten görebilecekler.

Bunun gibi bir işlev sunan bazı uygulamalar iOS ve Android’de mevcut olsa da, bu özelliğin Facebook dahilinde yer almasının çok daha işlevsel bir kullanım sunması bekleniyor.

Facebook Wi-Fi  bulma aracı

Facebook Wi-Fi bulma aracı

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar