• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 857 Görüntülenme

Facebook’a video sekmesi geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım ağı olan Facebook her geçen gün kullanıcılarının karşısına farklı bir yenilikle çıkıyor. Facebook’un yeni çalışması video servisi ile ilgili. Özellikle Youtube’a rakip olmak adına bünyesindeki video servisini oldukça geliştiren Facebook hatırlayacağınız üzere bir süre önce, izlenme sayılarını arttırtmak amacıyla otomatik video oynatma özelliğini hayata geçirmişti. Bu durum her ne kadar birçoğumuz tarafından hoş karşılanmamış olsa da…

Video sunucuları üzerinde iyileştirmeler de yapan Facebook, şimdilerde bir video izleme platformu üretmek için çalışmalar yapmaya başladı.

Video sektörünü eline geçirmeyi planlayan Facebook’un sıradaki adımı “video sekmesi”. Video sekmesi sayesinde kullanıcılar hiç Facebook’a girmeden direkt olarak videolar ile ilgili farklı bir sekmeye giriş yapabilecekler. Facebook’un üzerinde çalıştığı bu video sekmesi şu anki Youtube, Dailymotion gibi video platformları gibi bir sisteme sahip olacak.

Facebook’un bu yeni çalışmasının başarılı olup olmayacağı ise merak ediliyor. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Bizlerle paylaşabilirsiniz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar