• 3 sene önce
  • 0 Yorum
  • 832 Görüntülenme

Fondöten kullanmanın püf noktaları

Kullandığınız fondöteni nasıl sürdüğünüz çok önemlidir. Çünkü makyajınızın görünümünü tamamen değiştirir. Bir bakarsınız dümdüz ve ipeksi bir görüntüye kavuşabileceğiniz gibi, bir anda da ürpertici bir şekilde bütün kusurlarınız ön plana çıkabilir. Bu durumda tabii ki doğru uygulama, her zaman denildiği gibi doğru ürün seçimiyle olmaktadır.

Öncelikle elinize sürerek fondöten seçmekten vazgeçin. Daha sonra da neler yapabileceğiniz konusunda işte sizlere püf noktaları:

Kuru bir cilde sahipseniz; Lanolin veya eramid gibi yumuşatıcılar içeren, yağ bazlı sıvı fondötenleri tercih edin.

Yağlı bir cildiniz varsa;  Daha yoğun olan matlaştırıcı kompakt fondötenleri tercih edin..
Şayet cildiniz normalse; Kremsi bir fondöten kullanabilirsiniz. Ardından da renk farklılıklarını gidermek amacıyla kapatıcı kullanın.

Ama ten renginiz soğuk tonlardaysa eğer, yani kolay pembeleşen ve damarları görünen bir teniniz varsa alacağınız fondötenin isminde veyahut açıklamasında cool kelimesi geçmelidir. Buğday ve daha sıcak tonlu tenler için de warm kelimesini araştırın.

Fondoten rengini test ederken yüzümüzün rengine alakasız olan elimizi değil, çene kemiğimizin hizasını kullanmalıyız. Fondöteninizi avuç içine döküp ısıttıktan sonra fırça yada makyaj süngeri ile sürün. Bu özellik, rengin daha dengeli dağılmasını sağlamaktadır.  Allık için de kullandığınız şekilde bir fondöten fırçası kullanınız. İlk önce çene kemiği hizasından elmacık kemiklerine doğru uygulama yapın. Bu bölge en çok gölgeye ihtiyaç duyan yerdir. Ardından kaş altına ve alına devam edin.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar