2013 KPSS Alan Sınavı Giriş Yerleri Açıklandı

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  2013-Ösym Giriş Kpss Sınav Yerleri Belgesi Açıklandı.14 Temmuz 2013'de yapılacak olan KPSS Alan Sınavı giriş yer bilgileri belli oldu. 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak 2013-KPSS A Grubu, Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak olan alan Sınavı giriş yerleri belli oldu. Aşağıda bulunan bağlantılardan Sınava Giriş Yerleri ve sınav giriş belgelerine ulaşabilirsiniz..

  KPSS Lisans Sınav Giriş Yerleri için Buradan

  KPSS Alan Sınav Giriş Yerleri için de buradan tıklayınız

  2013 ÖSYM DUYURUSU


  6-7 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacak 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak 2013-ÖABT’ye başvuran adayların sınavlara girecekleri bina ile salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

  Adaylar, sınava gircekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 26 Haziran 2013 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği oturum, sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

  Adayların ayrıca sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel bir kimlik belgeleri de yanlarında bulundurmaları gerekir.Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekiyor.

  Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.