2013 KPSS Lisans Sınav Giriş Belgeleri

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Elif tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  KPSS 2013 Lisans Sınav Giriş Belgeleri

  06-07 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak olan 2013-KPSS sınav giriş belgeleri yayımlandı.Aşağıdaki bağlantıdan Sınav giriş yerlerini öğrenebilirsiniz.

  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/2013-kpss-lisans-sinav-giris-belgeleri-97140.jpg] 2013-kpss-lisans-sinav-giris-belgeleri-97140 [/IMGALT]

  6-7 Temmuz tarihlerinde yapılacak 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak olan alan Sınava giriş yerleri belli oldu. Sınav Giriş Yerleri ve sınav giriş belgelerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz...


  KPSS Lisans Sınav Giriş Yerleri için buradan tıklayın

  KPSS Alan Sınav Giriş Yerleri için buraya tıklayınız

  Konuyla ilgili ÖSYM DUYURUSU:

  6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak 2013-ÖABT ye başvuran adayların sınavlara girecekleri bina-salonlara atanma işlemleri tamamlandı.Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 26 Haziran 2013 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edinecekler. Belgenin üstüne adayın sınava gireceği oturum, sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Belgenin üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü alırken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli veya siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. İlgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesini (fotoğraf görünecek bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

  Kimlik cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeni ile sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.Adaylara duyurulur.