2013 Şubat Eş Durumu Atamaları Başvuruları ve Kılavuzu

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve webkolik tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  2013 Şubat Eş Durumu Atamaları Başvuruları ve Kılavuzu Belli Oldu

  2013 Şubat Eş Durumu Atamaları

  Çiçeği burnunda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, şubat ayında eş durumu atamaları hakkında açıklamada bulundu. Atamalar ile ilgili ayrıntıların şubat ayının ilk haftasında belli olacağını belirtti. Böylece öğretmen atamaları Şubatta yani önümüzdeki hafta belli olacak. Nabi Avcı,daha önce konunun hafta içinde değerlendireceğini de belirtmişti. Öte yandan Başbakan da şubat ayı eş durumu atamaları konusunda, yeniden atama yapılacağını ve hazırlıkların yapılıdığını müjdelemişti.

  Başbakan Erdoğan, bugün itibariyle öğretmenlere şubat ayında sağlık ve eş durumlarına bakılarak mazeret atamaları yapılacağını açıkladı.

  [​IMG]
   

 2. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Cevap: 2013 Şubat Eş Durumu Atamaları

  2013 Şubat Eş Durumu Atamaları Başvuruları 31 Ocak - 06 Şubat 2013 tarihleri arasında iki aşamada olacak. Birinci aşamada öğretmenlerin mazeretlerine talepleri, ikinci aşamada da okul tercihleri alınacak.

  Bakanlığa bağlı okullarda görevli öğretmenler iller arası eş durumu, sağlık durumu gibi nedenlere bağlı yer değişiklikleri, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde elektronik ortamda yapılacak.

  Kadro açığı bulunan okullarla başvuru ve atamalara dair kurallar ve takvim Bakanlığın ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.