2015 gardiyanlık başvuru ve alımı şartları

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Ayaz tarafından 3 Aralık 2014 başlatılmıştır.


 1. 2015 gardiyanlık başvuru ve alımı şartları

  Gardiyan olmak için kpss sınavına girmiş olmak ve Kpss'den en az 40 puan almış olmanız gerekiyor, İnfaz koruma memurluğu için sadece kpss puanı yeterli değil başvuru yapacak olan adayların fiziki şartları da göz önünde bulundurulacak. İlgili kanunun Türkiye büyük millet meclisi'nden kısa sürede geçmesinin beklenildiği açıklandı.

  Koruma memuru olmak isteyen adaylar sağlık ve fiziki şartlarının yeterli olması dahilinde kpss lise puan türünden 40 -60 puan alma şartı aranacak erkek adayların 1 .72 kız adayların ise 1. 68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiği açıklandı koruma memurları yedinci yılında polisliğe geçebilecek silahlı olarak görev yapabilecekler.

  En az lise mezunu olmak

  Erkeklerde 1.72 cm boy, bayanlarda ise 1.65 cm boyunda olmak

  25 yaşından gün almamış olmak

  Seçme sınavlarında başarılı olmak

  Polis eğitim kurumlarında en az dört ay mesleki eğitimini ve iki ay staj eğitimini (uygulamalı alan eğitimi) başarıyla bitirmek.

  Başvuru şartlarına uygun nitelikte olan adaylar gerekli işlemlerini yapmaya hak kazanabilecekler. 2014 infaz koruma memuru kadın erkek sayıları henüz açıklanmış değil, TBMM atarafından koruma memurluğu kadrosu ile ilgili yasal düzenleme yapıldığı takdirde, koruma memurluğu için aranılacak diğer şartlar disiplin ve eğitim öğretimle ilgili konular ile diğer usul ve esaslar İçişleri Bakanlığınca çıkarılacak yönetmelikle düzenlenecektir.