22find Kurtulma

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 25 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  22find ve benzeri sayfalardan kurtulma yolu

  22find sitesinden kurtulmak


  Bazı ücretsiz uygulamalarla birlikte gelen ek program veya internet tarayıcısının ana sayfası olma gibi durumlarla karşılaşıyoruz. Özellikle Program yüklerken farkına varmadan onaylıyoruz.Daha sonra bilgisayarımıza ek bir uygulama yüklendiğini ya da intenet tarayıcınızın ana sayfası olduğunu görüyoruz.

  Bir uygulamayı bilgisayara yüklerken mutlaka onay vermeden önce neye onay verdiğinizi kontrol edin. Yüklerken ''ileri'' dediğimiz ve tık atarak devam ettiğimiz, arka planda çalışacak casus bir yazılıma da onay vermiş olabiliriz. Bu nedenle ücretsiz uygulamaları yüklerken dikkat etmek gerekir.

  [​IMG]

  Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak 22find den kurtulabilir, uninstall edebilirsiniz.
  1. Program Ekle Kaldır' dan find 22 - desk bir de save browser kaldırın. 2. Tarayıcıdaki Eklentileri Kaldırın. 3. Tarayıcıların Kısayollarını Silin.
  4. Kayıt defterine girin f3 e basarak "fin22" yazıp arattırın her çıkan url yerine istediğiniz url'yi başlık yerine istediğiniz başlığı yazın.
  5. kısayolları yeniden yerleştirin sorun çözülür.  Masaüstünde bulunan tarayıcı kısayollarını kaldırın. Bilgisayar > C > program files içinden tarayıcı simgelerini tekrar masaüstüne kopyalayın.
  22find den kurtulacaksınız.
  Windows 8'de Find 22 kaldırmak için yapmanız gereken:

  Win 8 de İnternet explorer sistemi daha farklı çalışıyor. 22 find’ı kaldırmak için:
  Masaüstünüzdeki internet explorer kısayoluna sağ tıklayın.
  Özellikler dedikten sonra Açılan pencerede hedef bölümünde bulunan iexplore. exe’den sonraki kısmı tamamen silin.